comScore

Çiftlik Bank'a para yatıran ünlüler, futbolcular, önemli isimler (Çiftlik Bank Mehmet Aydın davasında eşi itiraf etti)

26 Mart 2018, Pazartesi 13:24

Çiftlinbank son dakika haberleri ve Çiftlikbank'ın kurucusu Mehmet Aydın nerede? sorusunun cevabı dışında Çiftlikbank davasında yeni gelişmeler yaşanıyor. Çiftlikbank'a Süper Lig'den futbolcuların da para yatırıldığı öğrenilirken, tutuklanan Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın ise eşinin nerede olabileceğine dair ifade verdi. 

FutbolArena - Çiftlikbank nedir? Çiflikbank'a kimler kaç para yatırdı? Çiftlikbank'a para yatıran ünlüler, futbolcular, iş adamları var mı? Çiftlikbank kurucusu Mehmet Aydın'ın Uruguay'da olduğuna dair gelişmelerin devamına haberimizden ulaşabilirsiniz. Diğer taraftan Süper Lig ve TFF 1. Lig'den Çiftlikbank'a para yatıran futbolcular var mı? sorusunun cevapları ve Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın'ın Çiftlikbank davasıyla ilgili tüm gelişmelere haberimizden ulaşabilirsiniz. 

Çiftlikbank'ın CEO'usu Mehmet Aydın'ın binlerce insanı dolandırıp Uruguay'a kaçmasının ardından bu şahsın Türkiye'ye idaresi için harekete geçildi. Öte yandan Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın ise Mehmet Aydın'ın nerede olabileceğine dair ifade verdi. Dışişleri'ne giden dosya, Arjantin Büyükelçiliği'ne gönderildi. Hatta Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "İade ve kırmızı bülten için süreç başlatıldı. Konu savcılığımız ve bakanlığımızın takibinde" ifadelerini kullandı. Öte yandan Mehmet Aydın'ın tutuklanan eşi Sıla Aydın'ın tutuklanmadan önce Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği ifadede, "Mehmet, Urguay'ın yanında Dubai ve Arjantin'den de geçici vatandaşlık almıştı. Uruguay patladığı için bu iki ülkede olabilir" dedi.
ÇİFTLİKBANK'A PARA YATIRAN FUTBOLCULAR

Çiftlik Bank ağına Süper Lig ve 1. Lig futbolcularının da dahil olduğu iddia edildi. Çiftlik Bank sistemi aracılığıyla 31 Temmuz 2016 tarihinden bu yana 132 bin 222 katılımcıdan, Milliyet'in haberine göre 1 milyar 139 milyon 972 bin 622 lira toplandığı tespit edilmişti. Buna göre; Süper lig ve 1.Lig'de de 600'e yakın futbolcu Çiftlik Bank'a para yatırdığı iddia edildi.  Yüksek kar vaadiyle binlerce insanı milyonlarca dolandıran Çiftlik Bank'ın ağına Süper Lig de takıldı.


 

Çiftlikbank nedir, ne yatırım yapıldı?


Çiftlik, tesis, büyük baş hayvan. Üstelik biriken paralarınız ile bu firmanın çeşitli bayilerinden, yine kendi çiftliklerinden gelen peynir, sucuk gibi ürünleri satın alabiliyorsunuz.Bununla da bitmiyor, başlarda uygulanan ancak sonradan ara verilen sisteme göre arkadaşlarınızı getirdikçe fazladan para da kazanıyorsunuz. Gelirler çok iyi olmalı ki şirketin sahibi Avrupa'nın en büyük damızlık tesisini kuracaklarını anlatıyor. En büyük olması için 50-100 bin hayvanlık bir tesis kurmaya kalksanız su içinde 1 milyar TL yapar.


Çiftlikbank kurucusu Mehmet Aydın kimdir?


27 yaşındaki Çiftlik Bank'ın sahibi Mehmet Aydın'ın asıl işi olan arıcılıkla geçimini sağlarken bu projeyi üretti. Çiftlik Bank'ı ilk etapta oyun olarak geliştiren Mehmet Aydın, biriken paralarla 4-5 ay sonra Bursa İnegöl'de  250 büyükbaş hayvan kapasiteli çiftliğini açtı.

Tüm Aktüel Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.