comScore

Chelsea Chelsea

Şampiyonlar Ligi finali İstanbul'dan alınacak mı?

08 Mayıs 2021, Cumartesi 10:57
Şampiyonlar Ligi finali İstanbul'dan alınacak mı?

İngiliz hükümetinin, Türkiye ile ilgili aldığı salgın kısıtlamasının ardından Şampiyonlar Ligi finaliyle ilgili iddialar da artmaya başladı.

FutbolArena Dış Haberler - UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Manchester City ile Chelsea arasında 29 Mayıs'ta İstanbul'da oynanacak final öncesi sıcak gelişmeler yaşanıyor. Covid-19 tedbirleri kapsamında İngilzi hükümetinin, Türkiye'ye seyahatleri yüksek risk kategorisine alması Şampiyonlar Ligi finaliyle ilgili iddiaları artırdı.


Şampiyonlar Ligi finali Lizbon'a mı alınacak?


ESPN'de yer alan habere göre, İngiliz hükümetinin Türkiye'ye sehayatleri kırmızı kategoriye almasının ardından Şampiyonlar Ligi finali için UEFA ile görüşmelerin başladığı belirtildi. İki İngiliz kulübünün karşılaşacağı final maçının İstanbul yerine İngiltere veya Portekiz'e alınması talep edildi. İngiltere Başbakanı Boris Johnson konuyla ilgili, "Şampiyonlar Ligi, Avrupa kulüp futbolunun zirvesidir. Finalde yarışan iki ingiliz takımının maçına taraftarların katılamaması büyük bir utanç olur. Mümkünse maça İngiltere'de ev sahipliği yapmak harika olur. Her iki kulüp taraftarının da takımlarını desteklemelerine yardımcı olmak istiyorum" dedi.

İNGİLTERE VEYA PORTEKİZ İDDİASI
İngiliz basınında yer alan haberlerde yetkililer finalin İngiltere veya Portekiz'e alınması için girişimlerde bulundu. İngiltere'de Wembley Stadı'nda o tarihlerde playoff maçları oynanacağı için Villa Park'ın teklif edildiği belirtildi. Ayrıca Portekiz'in Lizbon şehri de adaylar arasında yer alıyor. UEFA, 2020 Şampiyonlar Ligi finalini de Covid-19 nedeniyle İstanbul'dan alıp Lizbon'a vermişti. Bu yılda da benzer bir durumun gerçekleşebileceği kaydedildi.

NİHAT ÖZDEMİR: "KUZU KUZU GELECEKLER"

Konuyla ilgili Akşam Gazetesi'ne konuşan TFF Başkanı Nihat Özdemir, "Kuzu kuzu gelip oynayacaklar. Her şeyimizle finale hazırız. Bütün tedbirler alınmış. UEFA ile görüşmelerimiz devam ediyor. Hiçbir şekilde başka yere alınması söz konusu olamaz." dedi.

Son dakika Şampiyonlar Ligi Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"