comScore

Chelsea Chelsea

Oscar: "Çin'de size reddedemeyeceğiniz teklifler sunuyorlar"

12 Ekim 2017, Perşembe 20:00
Oscar:

Chelsea'den henüz 26 yaşındayken ayrılan ve Çin'e transfer olan Oscar, yaptığı seçimle ilgili dürüst açıklamalarda bulundu

FutbolArena Dış Haberler - Chelsea'nin Brezilyalı yıldızı Oscar, Chelsea'den ayrılıp henüz 26 yaşındayken neden Çin ekibi Shanghai SIPG'e gittiğini açıkladı.


Oscar, "Atletico Madrid'e gitmek üzereydim"


Chelsea'den ayrılıp, Atletico Madrid'e gitmek üzere olduğunu açıklayan Oscar, "Shanghai ile görüşürken, Avrupa'nın üst düzey kulüpleriyle de temastaydım. Özellikle Atletico Madrid benimle çok ilgilendi, İspanya'ya gitmek üzereydim" dedi.

Atletico Madrid dışında İnter, Juventus ve Milan gibi kulüplerle de görüştüğünü söyleyen Oscar, "Sonra Çin'e gidip, ileride Avrupa'ya dönmeye karar verdim" açıklamalarında bulundu.
"FAKİR BİR AİLEDE BÜYÜDÜM"

Çin'e transfer olma kararı verirken, kendi kariyerinden çok ailesini düşündüğünü vurgulayan Oscar, "Ben fakir bir ailede büyüdüm, hiçbir şeyim yoktu. Herhangi bir futbolcu, ailesine yardım edebilmek için kazanabileceği en yüksek parayı kazanmak istiyor. Ben de bu yüzden Çin'i seçtim" dedi.

Çin'de kendisine terk edemeyeceği tarzda teklifler sunulduğunu da belirten Oscar, "Yine de 2-3 yıl sonra Avrupa'nın en üst düzey takımlarından birine dönüp kupalar kazanmak istiyorum" ifadelerini kullandı. 

Dünyadan futbol gelişmeleri ile ilgili Dünyadan Futbol Haberleri sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)