comScore

Chelsea Chelsea

Karabağ'da Kurbanov'dan hakem ve UEFA açıklaması! "Chelsea maçında..."

23 Kasım 2017, Perşembe 01:37
Karabağ'da Kurbanov'dan hakem ve UEFA açıklaması!

Karabağ Teknik Direktörü Kurban Kurbanov, 4-0 kaybederek Avrupa kupalarına veda edilen maçın ardından önemli açıklamalar yaptı. 

FutbolArena Dış Haberler - Karabağ, Şampiyonlar Ligi'nde Chelsea'ya 4-0 mağlup olarak Atletico Madrid'in de kazanmasıyla birlikte 5. maçlar sonunda grupta 2 puanla son sırada kaldı ve Avrupa kupalarına veda etti. Chelsea 19. dakikada Sadygov'un kırmızı kartla oyundan atılmasına ise büyük tepki gösterildi. Karabağ Teknik Direktörü Kurban Kurbanov ise maçın ardından basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 


Karabağ 0-4 Chelsea kırmızı kart ve hakem kararları


Karabağ Teknik Direktörü Kurban Kurbanov maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, "Çok büyük hayal kırıklığı yaşıyoruz. Chelsea karşısında iyi futbol sergilemek istedik ama erken 10 kişi kaldık ve sayısal anlamda eksik olunca bunu başarmak bizim için zorlaştı. 

Taraftarlara teşekkür edern Kurbanov, "Her şeye rağmen bizi destekleyen tüm taraftarlarımıza teşekkür ederim. Onlara minnettarım." dedi. 
"KIRMIZI KARTTAN SONRA OYUNCULARIM ŞOKA GİRDİ"

Kurbanov, 19. dakikada gelen penaltı kararı ve Sadygov'un kırmızı kart görmesinden sonra tüm takımı çağırdığı anda, "Hakemin kararı sonrası o anda oyuncularım şoka girmişti. Neye uğradıklarına şaşırdılar. Ben de oyuncularımı çağırıp motive ettim." ifadelerini kullandı. 

Kurban Kurbanov basın toplantısında UEFA ve hakemlerin küçük futbol ülkelerine karşı önyargılı, kasıtlı hareket edip, etmedikleri yönünde soruya ise, "Bu konulara girmeliyim. Ülkece örnek olmalıyız. Hakem bir karar verdi ve artık yapacak bir şey yok. Bunu değiştiremeyiz." diye konuştu. 

Son dakika Şampiyonlar Ligi Haberleri FutbolArena'da! 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)