comScore

Galatasaray Galatasaray

Chedjou para istedi, yönetim borçlu çıkardı

02 Ocak 2017, Pazartesi 09:40
Chedjou para istedi, yönetim borçlu çıkardı

Galatasaray'da yolların ayrılması beklenen Aurelien Chedjou'nun yönetimden ikinci yarı alacaklarının yarısını talep ettiği ileri sürüldü. Son dakika Galatasaray haberleri.

FutbolArena - Galatasaray'da sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Aurelien Chedjou ile devre arasında yolların ayrılması bekleniyor. Deneyimli oyuncunun menajerinin ikinci yarı alacağı 1,1 milyon Euro'nun yarısını talep ettiği fakat Tuzlaspor maçında gördüğü kırmızı kart sonrası ceza verilmesi beklenen oyuncunun borçlu çıkarıldığı kaydedildi.
 

Galatasaray'dan Aurelien Chedjou'ya ağır ceza


Hürriyet'in haberine göre; Oyunculara sezon başında imzalatılan disiplin talimatnamesi gereği, avukatlar Chedjou ile Yasin Öztekin'in gördüğü kırmızı kartların cezalarını hesapladı. Garanti ücretler, maç başı gelirler, primler ve stopaj vergi tutarları dahil edilerek yapılan hesaplama sonrasında ceza tutarları belli oldu. Chedjou'ya maç başı 260 bin Euro, Yasin'e ise maç başı 128 bin Euro'luk faturalar çıkarıldı.

Şimdi Yasin, Tuzla maçında 2. sarı kartı görüp atıldığı ve muhtemelen 1 maç ceza alacağı için 128 bin Euro ceza ödeyecek. Ancak Chedjou'nun faturası, arkadaşının 6 katı olacak. Kamerunlu stoperin PFDK'dan en az 3 maçtan men cezası alacağı tahmin ediliyor.Bu durumda maç başı ceza miktarı olan 260 bin Euro, 3 ile çarpılıyor ve ortaya 780 bin Euro'luk fatura çıkıyor.
Galatasaray'ın, Chedjou'yla pazarlık etmeden cezayı keseceği ifade edildi. Cimbom'un, “Yollarımızı ayıralım” teklifine, “Chedjou'ya teklifler var. Gitmesini istiyorsanız sezonun 2. yarısı için almamız gereken 1.1 milyon Euro'nun yarısını verin, geri kalanı da oyuncumu alacak kulüp öder” yanıtı veren oyuncunun menajerinin planları da suya düştü. Chedjou 3 maç ceza alırsa 780, 2 maç alırsa 520 bin Euro ile cezalandırılacak ve ödeme yapılmadan gönderilebilecek.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)