comScore

Ceyhun Gülselam, FutbolArena'ya konuştu!

13 Ekim 2014, Pazartesi 20:26

Almanya'da Hannover 96 takımına transfer olan Ceyhun Gülselam ilk kez Lig radyo da Yetkin Etkin ile Ajans Futbol'a konuk oldu.

FutbolArena Özel Röportaj - Almanya'da Hannover 96 takımına transfer olan Ceyhun Gülselam ilk kez Lig radyo da Yetkin Etkin ile Ajans Futbol'a konuk oldu.

Şuanda durumum gayet iyi diyebilirim. Çünkü hazırlık kampına biraz geç katılmıştım. Hocamında desteği ile birlikte aradaki açığı kapattım. Sonuçlara da bu performansı ekleyerek iyi gidiyoruz. 10 puan başlangıç için gayet iyi diyebilirim.
Neden Hannover 96?

Türkiye'den 7-8 takımdan teklif aldığım doğruydu. Ama tayfun hocanın benimle özel olarak ilgilenmesi ve zaten hayalimde olan Bundesliga da oynamak beni cezbetti. B.Münih ve Dortmund'a karşı oynamak bile son derece öenmli.

Tafun Korkut hakkında neler söylersin?

Herkese eşit davrandığını düşünüyorum. Zaten gayet başarılı gidiyor yaşlı genç isimlerden kim iyiyse formayı veriyor. Ligin en genç teknik adamı ama bizde ona destek olarak başarılı olması için elimizden geleni yapmaya çalışacağız.

Beşiktaş'tan teklif aldın mı?

Artık bu konuya çok fazla değinmeye gerek yok. Evlilik yaptığım için bütün yetki menajerimdeydi. O da benim için en doğru kararı verdiğimi düşünüyor.

Galatasaray'da şampiyonluk yaşadın sende ne gibi yer tutuyor?

Benim için çok özel anılar yaşadım. Özellikle Fatih Terim'in beni istemesi ve değerlendirmesi onur vericiydi. Yaşadığım şampiyonluk çok değerliydi. Trabzon'da da çok güzel 3 sene geçirdim ve kupa şampiyonluğumuz var. Şu ana kadar verdiğim bütün kararlardan mutluydum.

Mancini'nin prensi yakıştırması yapılıyor? Ne dersin bu konuyla alakalı?

Ben oynayım veya oynamayım elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Hoca değişikliğini yaptıktan sonra herkesin şansı eşit oluyordu. Bende gözüne girmeyi başardım. Hak ettiğimi söyleyebilirim çünkü gerçekten çok çalıştım. Çok iyi oynadığım maçlarda vardı ama kimse ‘'vay ne kadar iyi oynuyor'' demedi. Ben bu tip eleştirilere çok takılmıyorum.

En güzel 3 golün?

En güzel gollerim Trabzon'da oynarken Sivas'a attığım gol ile Beşiktaş maçında Rüştü abiye attığım gol aklımda kaldı. Birde Galatasaray forması giyiyorken Trabzonspor'a attığım goller en güzelleriydi.

Trabzonspor'dan birçok oyuncu Galatasaray'a transfer oldu bunun nedeni neydi?

Birçok Galatasaraylı'nın aynı döneme denk gelmesi bir tesadüftü. Biz hepimiz profesyonel oyuncularınız ama aynı ekip olarak transferimiz başarıyı biraz daha hızlandırdı. Zaten şampiyon da olduk.

Türkiye'den takım tutuyor muydun?

Benim ilk oynadığım takım B.Munih takımı olduğum için o zamanlarda hiçbir takımı çok fazla tanımıyordu. Futbolu üst noktada yaşadıktan sonra para kazandığım takımları desteklemeyi herzaman hedefledim.

Milli takım toparlanacaktır

Milli takımın yaşadığı kötü sonuçları çok fazla abartmamak lazım diye düşünüyorum. Çünkü dünyanın en iyi takımı dediğimiz Almanya gidip Polonya'ya yenilebiliyor. Bunlar olabilir. Mutlaka milli takımda toparlanacaktır.

Oteller karışmış

Benim milli takıma seçilmem çok değişik oldu. Ümit milli takımı için çağrıldığımda yanlışklıkla biraz şans eseri olarak havaalanında otele götürecek arkadaş beni yanlışlıkla A milli takımın kampına getirdi. Aslında ümit milli kampı yerine yanlış getirildim. Hocalarla tanıştık. Daha sonra karışıklık olunca kendi otelime gittim. Telefon geldi ve Gökhan abi sakatlanınca beni kadroya çağırdı. O an en mutlu olduğum gündü. İnşallah tekrar çağrılırım.

Gurbetçi oyuncular sıkıntı yaratamaz

Gurbetçi oyuncular ile ilgili çok tartışma yaratılıyor ama bence böyle birşey söz konusu olamaz. Ben uzun süredir milli takımda değilim ama oynadığımız sürede bende gurbetçi oyuncuydum ve gayet güzel dakikalar yaşardık.

Alex senin için keşke Ceyhun bizim takımımızda olsaydı cümleleri kullanıyordu bu yorumu duyunca neler hissettin?


Alex benim için güzel söyler söylemesi benim içinde gurur vericiydi. Alex yabancı oyuncu olarak ligin gelmiş geçmiş oyuncularından bir tanesidir. Ondan bu sözleri durmak oldukça güzel.

Selçuk, Türkiye'nin en iyi orta saha oyuncusu

Selçuk Türkiye'nin bana göre en iyi orta saha oyuncusu. Türkiye de herşey çok çabuk unutuluyor. Zaman zaman futbolcular kötü dönemler geçirebilir. Seyirciler oyuncusuna sahip çıkması gerekiyor. Ne yapabileceği de ortada. Karakter olarak da mutlaka toparlanacaktır.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)