comScore

Cevat Ayhan ne zaman ve nasıl öldü? (Cevat Ayhan kimdir, kaç yaşında öldü, nereli?)

08 Mayıs 2018, Salı 03:09
Cevat Ayhan ne zaman ve nasıl öldü? (Cevat Ayhan kimdir, kaç yaşında öldü, nereli?)

Cevat Ayhan öldü! Cevat Ayhan'ın nasıl ve ne zaman öldüğünü merak edenler için son dakika Cevat Ayhan'ın ölüm haberine dair gelişmelerin dışında Cevat Ayhan kimdir, kaç yaşında, nereli ve Cevat Ayhan kaç yaşında öldü? sorularının cevaplarını sizler için derledik. 

FutbolArena - Cevat Ayhan öldü! Cevat Ayhan'ın ölüm haberi kısa süre içinde internete düşünce Cevat Ayhan'ın ölüm haberini alanlar Cevat Ayhan'ın nasıl ve ne zaman öldünü merak etmeye başladı. 54. Hükümet'te Bayındırlık ve İskan Bakanı olarak görev yapan Cevat Ayhan'ın hayatına dair bilmeniz gerekenler dışında Cevat Ayhan'ın nasıl ve ne zaman öldüğüne dair tüm bilgilere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 


Cevat Ayhan son dakika haberleri


Cevat Ayhan'ın nasıl ve ne zaman öldüğü belli oldu. Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı olan Cevat Ayhan Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Cevat Ayhan'ın kaç yaşında öldüğü sorusu da cevap bulurken, Cevat Ayhan 80 yaşında vefa etti. AA'nın haberine göre,  2010 yılında geçirdiği beyin kanaması sonucu yatağa bağlı tedavisi süren Ayhan, akşam saatlerinde Bayındır Hastanesinde vefat etti. Bugün (8 Mayıs 2018 Salı) Ankara Hacıbayram Camisi'nde ikindi namazı sonrası kılınacak cenaze namazının ardından memleketi Sakarya'ya götürülecek Ayhan'ın naaşı, çarşamba günü de öğleyin Adapazarı Orhan Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Akyazı ilçesine bağlı Çıldırlar Mahallesi'nde toprağa verilecek.


Cevat Ayhan kimdir?


Cevat Ayhan 1938'de Akyazı'da doğdu. İTÜ Makina Mühendisliği Fakültesi'ni bitirdi. Aynı Fakültede Master derecesi aldı DPT Uzmanlığı, Aliağa Rafinerisi Tevsi Projesi Makina Grubu Şefliği, Petkim Tesisleri Tevsi Projesi Proje Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Muavinliği, Türkiye Zirai Donatım Kurumu Genel Müdürlüğü, XIX., XX. ve XXI. Dönem Sakarya Milletvekilliği ile Bayındırlık ve İskân Bakanlığı yaptı.
Evli ve 1 Çocuk babasıdır. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı döneminde Adapazarı Karasu duble yolunun yapımını başlattı. Ayhan'ın Türkiye'de ve Sakarya'da yapılan bir çok yatırımda imzası bulunuyor.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"