comScore

Chelsea Chelsea

Cesc Fabregas Chelsea'den ayrılacak mı?

13 Aralık 2016, Salı 21:36
Cesc Fabregas Chelsea'den ayrılacak mı?

Chelsea Teknik Direktörü Antonio Conte, Fabregas hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Dış Haberler - Emre Belözoğlu'nun takımdan ayrılmasının ardından orta sahada oyun kurucu eksiği yaşayan Fenerbahçe'nin devre arasında en çok istediği futbolcu olan Cesc Fabregas hakkında teknik direktörü Antonio Conte önemli açıklamalarda bulundu. 


Cesc Fabregas Chelsea'den ayrılacak mı?


Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Conte, takımda uzun süredir yedek kalan Fabregas'ın takımdan ayrılıp ayrılmayacağı ile ilgili bir soru üzerine, "Futbolda birşeylerin garantisini vermek çok zor. Bunu tecrübelerime dayanarak söylüyorum. O yüzden Fabregas'ın da takımda kalacağının garantisini veremem ama ondan memnunum, kendisi bizim için değerli bir oyuncu ve Manchester City maçında da iyi oynamıştı" dedi. 

Fabregas bu sezon Kante ve Matic ikilisinin arkasına genelde yedek kalıyor. Conte bu ikilinin önünde de Hazard, Moses ve Pedro üçlüsünü kullanıyor ve Fagregas'a 3-4-3 sisteminde yer bulunamıyor.
29 yaşındaki futbolcunun 2019 yılına kadar Chelsea ile sözleşmesi olmasına karşın devamlı oynayabileceği bir takıma gitmek istediği düşünülüyor.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"