comScore

Cenk Tosun, milli takım kampından ayrıldı

03 Haziran 2018, Pazar 15:50
Cenk Tosun, milli takım kampından ayrıldı

A Milli Takımımızın Tunus ile oynadığı karşılaşmada gördüğü kırmızı kart sonucu FIFA Disiplin Talimatı gereğince 5 Haziran'daki Rusya özel maçında cezalı duruma düşen Cenk Tosun, kamptan ayrıldı.

FutbolArena - A Milli Takımımızın Tunus ile oynadığı karşılaşmada gördüğü kırmızı kart sonucu oyun dışı kalan Cenk Tosun kadrodan çıkartıldı.

Teknik Direktör Mircea Lucescu'nun izin verdiği milli futbolcu, A Milli Takım kafilesinin bugünkü Moskova seyahati öncesinde takım arkadaşları ve teknik heyet ile Cenevre'de vedalaştı.

Cenk, A Milli Takım'ın 28 Mayıs'ta İran'ı 2-1 yendiği maçta galibiyeti getiren golleri kaydetmiş, 1 Haziran'daki Tunus karşılaşmasında da takımımızı öne geçiren penaltı golünü atmıştı.
 

Cenk Tosun tribün ile neden kavga etti?


Tribün ile yaşanan gerginlik hakkında mücadele sonrasında A Spor ekranlarına konuşan Cenk Tosun şu açıklamalarda bulundu.

''Aslında ben çok sakin bir insanım. Kendimi kaybettim önüme siyah perde indi. Türk halkından ve takım arkadaşlarımdan özür dilerim. Bana yakışmayan bir hareketti. Takımımı yalnız bıraktım ama sonuça bizde insanız. Benim aileme ne kadar değer verdiğimiz herkes biliyor.''

''BANA YAKIŞMADI''

''Maç esnasında tribünde gördüğüm kötü durumdan ötürü kendimi tutamadım. Yapmamam gereken birşeydi herkesten özür diliyorum. Kendimi tutamadım. Kafamı kaldırdığımda babam ile tartıştıklarını gördüm. Tam olarak konuyu da bilmiyorum babamla konuşmadım. Babamı o durumda gördüm ve gözüme siyah bir perde çekildi.''

''BİR DAHA OLMAYACAK''

''Nazar olduğunu düşünüyorum. Belki birilerinin nazarı değdi. Bundan ders çıkaracağım. Herkes benim sakin olduğumu biliyor.Bana yakışmayan bir hareket oldu. Özür diliyorum. Bir daha olmayacağının garantisini veriyorum.''

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"