comScore

FutbolArena TV

Cenk Tosun hedefini açıkladı

06 Kasım 2019, Çarşamba 17:43

İngiltere Premier Lig'de Everton'ın Tottenham ile oynadığı maçta son bölümlerde oyuna girdikten sonra takımına beraberliği getiren golü atan Cenk Tosun, geleceği hakkında da açıklamalarda bulundu. TRT Spor'a konuşan Cenk Tosun'un açıklamaları şu şekilde:

"EVERTON'DA OYNAYABİLDİĞİM KADAR OYNAMAK İSTİYORUM"
"Gerçekten bu gole ihtiyacım vardı. Hiçbir zaman yılmadan çok çalıştım. Sezon başında talihsiz bir sakatlık yaşadım ve sonrasında takıma girmek için çabaladım. Son olarak bu şansı buldum. Milli Takım'da da hocam bana şans verdi ve iyi de oynadım. Son maçta da hocam bana güvenerek oyuna aldı. Gol attığım için çok mutlu oldum. Benim işim gol atmak. Gol atmak için beni transfer ettiler. Üstümden bir yük kalktı. Sezon başından bu yana şimdiye kadar süreç benim adıma iyi geçmedi. Fiziksel anlamda şu anda yüzde 100 hazırım. Formayı alarak takımıma yardımcı olmak istiyorum. Biz yukarılara tırmanmak istiyoruz. Ben de sorumluluk almak istiyorum. İnşallah gollerimle ve takım arkadaşlarımın katkısıyla üst sıralara çıkacağız. Bu sezon oynayabildiğim kadar oynamak ve Avrupa Şampiyonası'na fit bir şekilde gitmek istiyorum."

"AVRUPA ŞAMPİYONASI'NA KATILMAK İSTİYORUZ"

"Avrupa Şampiyonası çok büyük bir turnuva. Fransa'da bunu çok net yaşadım. İnşallah az bir zaman kaldı. İzlanda maçıyla birlikte ülkemize bu sevinci yaşatmak istiyoruz."

"ANDRE GOMES İÇİN GOL ATMAK İSTEDİM"

"Her şey spor ve kazanmak değil. Arkadaşlarımı yöle görünce gözyaşlarımı tutamadım ama güçlü durmaya çalıştım. Onun için bir gol atmaya çalıştım. Hiçbir şey bizim sağlığımızdan önemli değil. Gomes'i görünce benim de elim ayağım titredi. Andre'nin gözlerini kapatmaya çalıştım ayağını görmemesi için. Andre fizik ve kafa olarak güçlü bir arkadaşımız. 4 ay sonra bomba gibi dönecektir. Çalışmayı da seven birisi, inşallah daha güçlü dönecektir."

"GALATASARAY İNŞALLAH PUAN ALIR"

"Real Madrid her zaman büyük bir takım. Galatasaray için önemli bir maç olacak. Galatasaray, Real Madrid'e kafa tutabileceğini daha önce gösterdi. İnşallah başarılı bir sonuç alırlar. Puan veya puanlarla dönerse hepimiz mutlu oluruz."

Everton Videoları