comScore

Beşiktaş Beşiktaş

'Cenk Tosun, Aboubakar'ın çok önünde'

24 Şubat 2017, Cuma 09:34
'Cenk Tosun, Aboubakar'ın çok önünde'

Spor yorumcusu Ali Ece, Cenk Tosun'un Vincenet Aboubakar'ın çok önünde bir golcü olduğunu dile getirdi.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi son 32 turu rövanş maçında Beşiktaş sahasında Hapoel Beer Shevs'yı 2-1 mağlup ederek son 16 turuna yükseldi. Spor yorumcusu Ali Ece, Vincenet Aboubakar'ın maça yedek başlayan Cenk Tosun'u arattığını ve milli futbolcunun Aboubakar'ın çok önünde bir golcü olduğunu söyledi.
 

Ali Ece'nin Hürriyet Gazetesi'ndeki Beşiktaş Hapoel Beer Sheva maç yorumu


2. yarıda ise hem tribünler hem de oyuncular sanki “Bu maç bitti sıra pazartesi akşamki derbide” psikolojisine girince oyun iştahı bir süre için azaldı. En iyi oyuncusu Buzaglo'yu oyuna alan Hapoel etkili olmaya başladı. Beşiktaş ise Quaresma'nın çıkışından sonra kanatlardan direkt akıcı oyununu sürdüremedi. İki kez turu tamamen bitirme şansı ayağına gelen Aboubakar da bir kez daha Cenk'i arattı. Şenol Güneş, son bölümde Cenk'i oyuna almak zorunda kaldı.

Cenk gol atmak dışında sırtı dönük oynama konusunda da çok yol kat etti. Aboubakar ise her iki özellikte Cenk'in gerisinde. Cenk sezonun ilk yarısında forvetin sağ ve sol kanadında yaptığı zorunlu stajın da semeresini almaya başladı. Sadece sırtını dönerek değil top taşıyarak da gol arıyor, buluyor. Dün de topu sürdü, açı aradı, rahatlatan golü buldu. Bu gol aynı zamanda Vodafone'daki ilk Avrupa galibiyetini getirmesiyle de ekstra değerli oldu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)