comScore

Galatasaray Galatasaray

Cenk olayında ortaya çıkan gerçek!

24 Şubat 2014, Pazartesi 11:57

Galatasaray-Beşiktaş derbisinde oynanan oyundan çok başka olaylar konuşulmaya devam ediyor.

FutbolArena - Galatasaray-Beşiktaş derbisinde oynanan oyundan çok başka olaylar konuşulmaya devam ediyor. Semih Kaya'nın hakemi yanlış kararı nedeniyle uyarması, Drogba'nın kaleci Cenk'i yan yatırması ve Melo'nun maç sonrası hareketi. sahadaki futbolun önüne geçen unsurlardı. Benim değinmek istediğim ise kesinlikle en öne koyulması gereken Drogba'nın hayat kurtaracak önemdeki hareketi. 

İlk yardım kursu görmüş biri olarak hemen söylemeliyim ki Dany kurs görmemiş Drogba ise bu kursu görmüş. Kursa katılanlar bilirler, öğretilen ilk şey kaza geçiren birine yapılacak ilk müdahalenin onun küçük dilinin nefes borusunu tıkamasının önüne geçmek amacıyla yan yatırılması gerektiğidir. İşte bunun bilincindeki Drogba'nın Dany'nin Cenk'i sırt üstü yatırdığını görerek koşup Cenk'i yana çevirmesi onun ilk yardım kursu gördüğünü Dany'nin ise bu kursu görmediğini bize anlatıyor.

Bu olay tüm kulüplerimize ders olmalı ve her sezon başında oyunculara ilk yardım kursu verilmelidir. Çünkü bu sayede bir oyuncu aynen Drogba'da oluğu gibi günün birinde ilk müdahalesiyle hayat kurtarabilir.

Analiz: Hüseyin Özkök

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.