comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Cenk Ahmet Alkılıç transferinde son durum

17 Ocak 2017, Salı 09:09
Cenk Ahmet Alkılıç transferinde son durum

Başakşehir'in gözden çıkardığı Cenk Ahmet Alkılıç'ın geleceği merak ediliyor. Son dakika Alanyaspor transfer haberleri.

FutbolArena Özel - Başakşehir'in sağ bek Junior Çaiçara'yı İstanbul'a getirip 3.5 yıllık sözleşme imzalatmasının ardından o bölgede düşünülmeyen Cenk Ahmet Alkılıç'ın hangi takıma gideceği merak konusu oldu.

Daha önce Aytemiz Alanyaspor kulübü başkanı Hasan Çavuşoğlu ve eski teknik direktörü Hüseyin Kalpar yaptığı açıklamalarda Cenk Ahmet ve kulübüyle her konuda anlaşıldığını, imzaların ise Abdullah Avcı'nın talimatı ile Başakşehir'e bir sağ bek alındıktan sonra atılacağını söylemişlerdi.
KAYSERİSPOR BASTIRIYOR

Sağ bek Çaiçara ile dün sözleşme imzalanmasına rağmen Cenk Ahmet konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Tecrübeli oyuncuyu Kayserispor'un da ısrarla istediği ve Aytemiz Alanyaspor gibi kiralık değil, bonservisiyle satın almak için girişimlerde bulunduğu öğrenildi.

Hafta sonu 5-0'lık ağır bir mağlubiyetle ligde kalma yolunda yara alan sarı - kırmızılı ekibin tecrübeli sağ bek için kesenin ağzını açacağı ve Başakşehir'de kazandığından daha fazla para ve 2.5 yıllık anlaşma önerdiği de gelen haberler arasında.

KULÜBÜN TAVRI NET

Başakşehir yöneticileri daha önce hiçbir oyuncularını satmayacakları yönünde açıklamalar yaparken, Abdullah Avcı da oyuncularını anlaştıkları gibi kiralık göndermek istediği için Aytemiz Alanyaspor'un teklifine sıcak bakıyor. Cenk Ahmet ve menajerinin gönlünün ise 2.5 yıllık anlaşma öneren Kayserispor cephesinden yana olduğu söyleniyor. 

Haber: Alpaslan Edizer

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)