comScore

Cengiz Ünder'e İtalya'da Messi benzetmesi

21 Mart 2018, Çarşamba 20:42

Roma'da forma giyen milli futbolcumuz Cengiz Ünder hakkında İtalyan gazetesi Messi benzetmesi yaptı. 

FutbolArena Dış Haberler - Cengiz Ünder, Roma'da attığı gollerle adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Başakşehir'den bu sezon başında Roma'ya transfer olan Cengiz Ünder hakkkında Sportif Direktör Monchi'den yeni açıklamalar geldi. 


Cengiz Ünder'in İtalyan basınında çıkan haberleri


İtalyan basınında Corriere dello Sport'a konuşan Roma Sportif Direktörü Monchi, bir gazetecinin Cengiz Ünder hakkında, "Cengiz Ünder Messi'nin gençliğini hatırlatıyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?" sorusuna yanıt verdi. 

Roma Sportif Direktörü Monchi, Cengiz Ünder'in Messi'nin gençliğine benzetilmesiyle ilgili gelen soruya, Bu karşılaştırma doğru değil, adil de olmaz. Cengiz Türkiye'den geldi ve adaptasyon sürecinden geçiyor. Bize çok katkısı oldu, önemli goller attı. Gelişimine devam etmeli." yanıtını verdi. 
 

Cengiz Ünder Roma'da kaç gol attı?


Roma'da özellikle son haftalarda başarılı performansla adından sıkça söz ettiren Cengiz Ünder, bu sezon Serie A'da oynadığı 19 maçta 5 gol attı ve 1 asist yaptı. Milli futbolcumuz toplamda ise 21 maçta 6 gol ve 1 asistlik performansla göz doldurmaya devam ediyor. 
CENGİZ ÜNDER İÇİN GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ NE DEMİŞTİ?

Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, sezon başında İtalya'nın Roma takımına 13.4 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında sattıkları Cengiz Ünder için gelen ''Pişman mısınız?'' soruna oldukça ilginç bir yanıt verdi.Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşda, katıldığı bir panelde ''Cengiz Ünder'in performansını gördükten sonra 'Daha yüksek bir rakam satabilirdik' şeklinde düşünüyor musunuz? soruna şu şekilde yanıt verdi.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.