comScore

Cengiz Ünder: 'Fatih Terim ve Abdullah Avcı'nın yeri ayrı'

07 Ocak 2022, Cuma 20:02
Cengiz Ünder: 'Fatih Terim ve Abdullah Avcı'nın yeri ayrı'

Marsilya'da futbol hayatını sürdüren Cengiz Ünder, beIN Sports'un sorularını yanıtladı ve kariyerine dair açıklamalarda bulundu.  

FutbolArena - Cengiz Ünder, beIN Sports'a konuk oldu soruları yanıtladı. 

"ABDULLAH AVCI VE FATİH TERİM'İN YERİ BENDE AYRI"
Çalıştığım her hoca çok değerli. Taktik olarak beni geliştiren hocalardan biri Abdullah Avcı. Özgüvenli olmamı sağlayan Fatih Terim'dir. Çok genç yaşta milli takıma gittim. İkisinin yeri bende ayrı. Moldova'ya karşı golümdü ilk. İlk yarıda pek iyi değildim. İkinci yarı 'Hadi bir şeyler yap göreyim' demişti Fatih hoca. Bir şeyler yapmam gerekiyordu. Çok güzel golk atmıştım. Abdullah Avcı hakkında ise Futbolu Abdullah Avcı'dan öğrendim. Taktik bilgisi çok yüksek olan bir hoca. Avrupa'da da sürekli gördüğüm için, Abdullah hocanın Avrupa'daki hocalardan bir farkı yok. Çok iyi analiz sistemi var.

"EN DOĞRU FUTBOLU TRABZONSPOR OYNUYOR"

Maçları izliyorum. Şu anda en doğru futbolu oynayan takım Trabzonspor. Dışarıdan da çok rahat görülebiliyor. Ayrıca Başakşehir. Emre ağabey ile birlikte çok farklılık gösterdiler. Emre ağabey bence çok büyük hoca olacak. Genç hocaların artması bence çok güzel şey. Yeni dönem futboluna daha fazla hakimler. Emre ağabeyin bilgisine herkes şahit. Doğru futbolu oynatıyor. Futbolu biliyor. Gelişime açık bir teknik direktör. 

"TRABZONSPOR ŞAMPİYONLUĞU HAK EDİYOR"

Trabzonspor'un yarışı götüreceğini düşünüyorum. İlk yarıda oynadıkları futbolla şampiyonluğu hak ettiklerini düşünüyorum. Başakşehir ilk 3'te olacaktır. 3 büyüklerle ilgili pek bir şey söylemek istiyorum. Büyük takımlar. Her zaman toparlayabilecek kaliteye sahipler. 

"FUTBOLU UMARIM AVRUPA'DA BIRAKIRIM"

Marsilya'nın oyuncusuyum. Şu an Marsilya'da uzun süre oynamak istiyorum. Keyif alarak oynuyorum. Kendimi mutlu hissediyorum. İlerisi hakkında bir şey düşünmek istemiyorum. Şu an tek odağım Marsilya. Her zaman Avrupa'da oynamak istiyorum. Türkiye'yi Avrupa'da temsil etmek istiyorum. Umarım futbolu Avrupa'da bırakırım. Avrupa'da kendimi daha rahat hissediyorum. Türkiye'de daha fazla kaos ortamı var. 

 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!