comScore

Celta Vigo Celta Vigo

Emre Mor, Celta Vigo'yu yaktı...

22 Eylül 2017, Cuma 00:05
Emre Mor, Celta Vigo'yu yaktı...

Emre Mor, Celta Vigo - Getafe maçında son yarım saatte oyuna girerken yaptığı bir top kaybı takımı için galibiyete mal oldu.

FutbolArena Analiz - La Liga'da sezona kötü bir başlangıç yapan Celta Vigo, transfer döneminin son günlerinde kulüp tarihinin açık ara en pahalı transferini gerçekteştirmiş ve Milli futbolcumuz Emre Mor'u 13 milyon euroya transfer etmişti. 
Emre Mor'a kulüp tarihinin en büyük yatırımını yapmasına rağmen Celta Vigo genç oyuncuyu henüz ilk 11'de oynatmadı ve Emre Getafe maçında kendisine verilen şansı da kötü kullandı.


Emre Mor'un top kaybı 2 puana mal oldu


Oyuna girdikten sonra topla çok oynayan Emre Mor, 3 kez adam geçmesine rağmen 3 kez de top kaybı yaptı. İlk 60 dakika oyunu elinde tutan Celta Vigo, Emre Mor'un oyuna girmesinin ardından kontrolü elinden kaçırdı. Emre ile daha çok atağa giden Celta Vigo önde olmasına rağmen kontra atakları da daha çok vermeye başladı ve Emre'nin kaptırdığı topta da 86. dakikada Angel Rodriguez golünü atarak maçı 1-1'e getirdi. 
Emre paslarında da iyi bir isabet oranı yakalayamazken istekli göründü ama çok fazla top kaybı yaptı. Celta Vigo bu sonucun ardından 5. haftayı 4 puanla kapattı ve ligde 17. sırada kaldı. Getafe ise 5 puanla 14. sırada. 

La Liga ile ilgili tüm gelişmeleri La Liga Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.