comScore

Çekmeköy'de askeri helikopter düştü! İstanbul valisi şehit sayısını açıkladı

11 Şubat 2019, Pazartesi 20:55
Çekmeköy'de askeri helikopter düştü! İstanbul valisi şehit sayısını açıkladı

İstanbul Çekmeköy'de bir askeri helikopter site bahçesine düştü. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya kaza hakkında basın mensuplarına açıklama yaparken şehit sayısını açıkladı.

İstanbul Çekmeköy Kirazlı Mahallesi'nde bir askeri helikopter vatandaşların yaşadığı bir site içerisine düştü. UH-1 tipi askeri helikopter için çevredeki vatandaşlar seferber oldu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya kurtarma çalışmalarının ardından 4 askerin şehit olduğunu açıkladı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı nedeni bilinmeyen askeri helikopter kazası hakkında soruşturma açtı.
 

Çekmeköy askeri helikopter kazası için resmi açıklama


Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı askeri helikopter kazası hakkında resmi siteden yayınlanan açıklamada, "Kazada 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Olayla ilgili inceleme başlatılmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" ifadelerine yer verdi.

Çekmeköy'de akşam 6 sularında düştüğü belirlenen askeri helikopterin 4'üncü Kara Havacılık Alay Komutanlığından uçuşa geçtiği bildirildi. Samandıra istikametinde olan askeri helikopterden 4 askerimizin cansız bedeni çıkarıldı. 
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "4 askerimiz yaralı olarak Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ulaştırılmıştır. Ama az önce İl Sağlık Müdürlüğümüzden aldığımız habere göre, maalesef 4 askerimiz şehit olmuştur." dedi.


 

Çekmeköy'de askeri helikopter neden düştü?


İstanbul Çekmeköy'de yaşanan helikopter kazasının sebebi henüz açıklanmadı. Teknik bir arıza üzerinde durulurken, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı bu olayın açığa çıkarılması için soruşturma başladı.

Öte yandan Türk spor kulüplerinden şehitlerimiz için başsağlığı mesajları yayınlandı.

Fenerbahçe: "İstanbul Çekmeköy'de meydana gelen helikopter kazası sonucunda şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve milletimize başsağlığı dileriz."

Galatasaray: "İstanbul Çekmeköy'de askeri helikopterin düşmesi sonucu dört askerimizin şehit olduğunu büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Şehit askerlerimize Allah'tan rahmet; yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve Ulusumuza başsağlığı dileriz."

Beşiktaş: "İstanbul'da mecburi iniş yapmaya çalıştığı sırada düşen askeri helikopterde bulunan 4 askerimizin şehit olduğunu derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Şehit askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne sabır ve başsağlığı dileriz."

Trabzonspor: "İstanbul Çekmeköy'de düşen askeri helikopterde şehit olan dört kahraman vatan evladımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabır diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun!"

Son dakika Aktüel Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)