comScore

FutbolArena TV

Çaykur Rizespor'da çfite imza

21 Ocak 2020, Salı 15:44

Çaykur Rizespor Kulübü, Ukraynalı forvet Andry Boriachuk ve Portekizli defans oyuncusu Ivanildo Fernandes renklerine kattı. 

Çaykur Rizespor Sportif Direktörü Yılmaz Bal, takıma devre arasında önemli oyuncuları katmayı başardıklarını belirtti. 

Fernandes'i geçen yıldan itibaren takip ettiklerine değinen Bal, "Okan Buruk hocamızın da geçen yıl istediği bir oyuncu. Sezon başında Başakşehir ilgileniyordu. Okan hoca nedeniyle bizde geri çekildik. Devre arasında hocamızın isteği doğrultusunda Abarhoun ile birlikte oynadığı için almayı uygun gördük." dedi. 

Transfer çalışmalarının devam ettiğine dikkat çeken Bal, "Bir oyuncu arayışımız daha devam ediyor. Çok önemli oyuncu. Bazı aksaklıklar var. Oyuncuya yurt dışından gelen teklifler var. Oyuncu da gelen teklifler karşısında kafası karışıyor." diye konuştu. 

Bal, ilgilendikleri oyuncunun Başakşehir forması giyen Robinho olmadığını da sözlerine ekledi.

Eski oyuncuları Awaziem'i de istediklerini kaydeden Bal, "Porto'dan sezon başı ve devre arasında da isteğimiz oldu ama bulunduğu takımda oynadığı için transfer gerçekleşmedi." şeklinde konuştu.

Futbolcu görüşleri

Ivanildo Fernandes Rize ile ilgisinin 1,5 yıldır devam etiğine vurgulayarak, şunları söyledi:

"Abarhoun buraya geldiğiniden buyana takip ediyorum. Sporting bu süreci teklifler nedeniyle karıştırdı. İtalya ve Türkiye'den teklifler vardı. Trabzonspor ile anlaştık. İşler tam istediğim gibi giderken yaşadığımız sakatlık nedeniyle 1 ay sahalardan uzak kaldım. Geri dönüşte işer biraz daha zor oldu.

Sezon başında seçme hakkım yoktu. Bu nedenle devre arası sözleşmem bitince Rize'nin ilgisi devam edince buraya gelmenin doğru olduğunu düşündüm. Abarhoun bana sosyal medyadan görüştüm. şehir ve taraftar için çok güzel şeyler söyledi. Rize ile ilgili tek olumsuz şey söylemedi. Beni 1,5 yıldır isteyen bir kulübe bizde gelmek istedim. 

Andry Boriachuk 

Önemli olan takımda faydalı olmak. Moroziuk burada tecrübe kazandı. Bende elimden geleni yapmak için buraya geldim.  Türkiye, Rize bizi sıcak karşıladı. Bir kulübe geldiğin zaman orada çalışıp formayı kazanmak zorundasın. Bizde çalışıp hocamızdan formayı almak için mücadele edeceğiz."

Rizespor Videoları