comScore

"CAS, Manchester City'yi haklı bulabilir" Davada önemli gelişme

11 Temmuz 2020, Cumartesi 21:28

Manchester City'nin CAS davasında önümüzdeki hafta önemli gelişmeler yaşanması bekleniyor. CAS'ın güçlü bir savunma yapan Manchester City'yi haklı bulacağı iddia edildi. 

FutbolArena Dış Haberler - Finansal Fair Play kurallarına uymadığı gerekçesiyle 2 yıl Avrupa kupalarından men edilen Manchester City'nin CAS'ta güçlü bir savunma yaptığı öğrenildi. 

2 yıl men cezası dışında 30 milyon euro para cezası alan Manchester City'yi, CAS'ın haklı bulabileceği iddia edildi. 
BBC Sport'un haberine göre, Manchester City'nin Avrupa kupalarından men cezası sonrasında CAS'a yaptığı başvuruda, CAS'ın İngiliz kulübünü haklı bulma ihtimalinin yüksek olduğu ve önümüzdeki hafta somut gelişmeler yaşanacağı öğrenildi. 

MANCHESTER CITY İCRA DİREKTÖRÜ NE DEMİŞTİ?

Manchester City İcra Direktörü Soriano ceza sonrasında yaptığı açıklamada, "Biz bu süreçte UEFA ile işbirliği yaptık. Belgelerin büyük bööümünü verdik. Birçok delil ve kanıt sunduk. FFP Soruşturma Komitesi ise gerçekte olan kanıtlardan ziyade, konu dışı bilgiler olan çalıntı yazışmalara daha fazla güveniyordu. Hissettiklerimiz normal. Deneyimlerimize ve algılarımıza dayanarak söylüyorum, mesele sanki siyasi bir durum." ifadelerini kullanmıştı. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)