comScore

Cardiff City'den Nantes'a: 'Sala'nın parasını ödemeyiz çünkü...'

21 Şubat 2019, Perşembe 00:41
Cardiff City'den Nantes'a: 'Sala'nın parasını ödemeyiz çünkü...'

Emiliano Sala'nın ölümü sonrasında Cardiff City ile Nantes arasındaki transfer ücreti krizinde yeni gelişmeler yaşandı. 

FutbolArena Dış Haberler - Cardiff ile Nantes arasında Emiliano Sala krizi sürüyor. Emiliano Sala'nın, İngiltere'ye uçuşu sırasında meydana gelen kazada hayatını kaybetmesi sonrasında transferin bonservisi konusunda iki kulüp arasında görüşmeler devam ediyor.


Sala'nın uçağı nasıl düştü?


Sala'nın hayatını kaybettiği söz konusu kaza ile ilgili Birleşik Krallık Havayolu Kazalarını Araştırma Birimi'nin yaptığı inceleme sonucunda düşen uçağın iki kez üst üste acil iniş anosunda bulunduğu ortaya çıktı. Fotomaç Gazetesi'nde yer alan habere göre, yapılan araştırmada, Sala'yı taşıyan uçağın pilotunun kazanın gerçekleştiği günkü hava şartlarında uçuş yapmaya lisansının bulunmasığı ve pilotun temel hatalar yaptığı ortaya çıktı.


Sala'nın bonservisi ödendi mi?


Nantes kulübü geçtiğimiz haftalarda Cardiff City'den 15 milyon pound değerindeki transfer üretini talep etmişti. Telegraph'ın haberine göre ise Emiliano Sala ile Cardiff City arasında imzalanan sözleşmenin bazı belgelerdeki tutarsızlık nedeniyle geçersiz sayıldığı, Cardiff'in de 15 milyon pound değerindeki transfer ücretini ödememek için bunu ispatlamaya çalıştığı öğrenildi. Cardiff City, Emiliano Sala'nın resmen kendi oyuncuları olmadığını ispat etmek için FIFA'ya gidecek. 


EMILIANO SALA İÇİN DÜZENLENEN CENAZE TÖRENİ


PEKİ NELER OLDU?

Emiliano Sala'nın cesedinin bulunduğu uçağın denizden çıkarıldığı iddia edilmişti. Fakat denizden çıkarılan uçağın Sala'nın bulunduğu uçak olmadığı açıklandı. AAIB yaptığı açıklamada, "Uçağın denizden çıkarılması mümkün değil." ifadelerini kullandı.
 

Emiliano Sala bulundu mu? Sala'nın cesedine ulaşıldı mı?


Cardiff Başkanı Mehmet Dalman, Sala'nın transfer ücretinin ödenip ödenmeyeceği konusuyla ilgili soruları yanıtladı. Sala'nın transfer ücretinin ödenip ödenmeyeceğiyle ilgili tartışmalar hakkında da Cardiff Başkanı Mehmet Dalman, L'Equipe Gazetesi'ne şu açıklamada bulundu:

"Henüz bir ödeme yapılmadı. Bu konu oldukça hassas. Henüz cesede ulaşılmadı. Oyuncunun ailesine saygı göstermek için bu konuda yorum yapmamak gerekiyor. Doğru zamanda ödemeyi yapacağız. Bunun aksini hiçbir zaman söylemedik"

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)