comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Caner Erkin sezonu kapattı mı? Sağlık durumu hakkında yeni bilgi

24 Ekim 2016, Pazartesi 09:03
Caner Erkin sezonu kapattı mı? Sağlık durumu hakkında yeni bilgi

Spor Toto Süper Lig'de Beşiktaş'ın Antalyaspor ile oynadığı maçta sakatlanan Caner Erkin'in aşil tendonu koptu. Yıldız futbolcu geç saatlerde ameliyatı alındı. Caner Erkin'in son durumu hakkındaki detaylı bilgiye haberimizde ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig 8. haftasında oynanan Beşiktaş - Antalyaspor maçında siyah beyazlıların yıldız futbolcusu Caner Erkin ikinci yarıda oyuna girerken, rakip ceza sahası içinde çalım atmaya kalkarken ters bir hamle yaptı ve acı içinde yer kaldı.


Caner Erkin Antalyaspor maçında nasıl sakatlandı?


Yapılan ilk müdahalenin ardından ayağa kalkıp birkaç adım atan yıldız futbolcu daha sonra Devam edemeyeceğim' dedi ve acılar içinde yer kaldı. Daha sonra Sedye ile oyun kenarına alınan Caner Erkin'in yaşadığı acı yüzünden okunuyordu. Beşiktaş - Antalyaspor maçının 70. dakikasında Tolgay Arslan'ın yerine oyuna giren milli futbolcu, 82'de yaşadığı sakatlığın ardından yerini Ömer Şişmanoğlu'na bıraktı. 


Caner Erkin sakatlandı ve ameliyat oldu, ne zaman sahalara dönecek?


Beşiktaş - Antalyaspor maçının 82. dakikasında sedye ile oyun kenarına alınan Caner Erkin, karşılaşmanın ardından koltuk değnekleriyle takım otobüsüne hareket etti. Öte yandan 
Caner Erkin'in yaşadığı şanssız sakatlık sonrası maç devam ederken, Fikret Orman'ın yerinden fırlayıp doğrudan soyunma odasına gittiği öğrenildi. Tecrübeli oyuncuya moral vermek için gayret eden Fikret Orman ardından Caner Erkin'in kaldırıldığı hastaneye giderek doktorlardan bilgi aldı.

Caner Erkin, Antalyaspor maçının ardından akşam saatlerinde Acıbadem hastanesinde ameliyat edildi. Bu süre zarfında futbolcusunu hiçbir şekilde yalnız bırakmayan başkan Fikret Orman'ın yaşadığı üzüntü de gözlerinden okundu. 


Caner Erkin'in sağlık durumu, sezonu kapattı mı?


Beşiktaş - Antalyaspor maçında sol aşil tendonu kopan ve karşılaşmanın ardından Acıbadem hastanesinde ameliyat edilen Caner Erkin'in operasyonu son derece başarılı geçti. Ameliyatın ardından Beşiktaş Kulüp Doktoru Sarper Çetinkaya, Caner Erkin'in ameliyatının ardından şunları söyledi:

"Sol aşil tendonu koptu. Hepimiz üzüldük. Hemen hastaneye gelip hazırlıkları yaptık. Ameliyatını yaptım. Gayet başarılı geçti. Şu an keyfi. Başta morali bozuldu. Talihsizlik nedeniyle isyanları vardı. Aşil tendonu kopukluğu 5-6 aya varabilen bir süreç. Önemli olan sonu iyi olsun. Biz eski Caner'i en kısa zamanda sahalarda dönmek istiyoruz. Yarın da hastanede tutacağız. Caner kuvvetli bir oyuncu. Tahminen 4. veya 5. ayda her şey yolunda giderse koşulara başlayacağını düşünüyoruz."


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'dan Caner Erkin'in sakatlığıyla ilgili açıklama 


Caner Erkin'in Antalyaspor maçında yaşadığı talihsiz sakatlığın ardından apar topar futbolcusunu görmeye giden ve Acıbadem hastanesindeki ameliyatta da milli futbolcuyu yalnız bırakmayan Beşiktaş kulübü başkanı Fikret Orman başarılı geçen operasyonun ardından şu açıklamaları yaptı:

"Caner'e nazar değdi. Çok üzüldüm. Oyuncumla alakalı üzüntüm. Allah beterinden saklasın. Futbolun içinde böyle şeyler var tabi ama çok üzücü. En kısa zamanda aramıza dönmesini temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.


Caner Erkin aşil tendon kopması nedir?


Ülkemizde genellikle futbolcularda görülen aşil tendon kopması çok ciddi ve uzun süreçli tedavi gerektiren bir sakatlıktır. Konu hakkında Beşiktaş Kulüp Doktoru Sarper Çetinkaya da açıklama yaparken, "Aşil tendonu 5-6 aylık bir tedavi sürecini gerektiren sakatlıktır. Ancak Caner güçlü bir oyuncu. Bu süreci daha da erkene çekebilecek derecede kuvvetli." ifadelerini kullandı. 

Aşil tendonu kopması, oluşumu ve sakatlıkla ilgili Prof. Dr. Sinan Karaoğlu detaylı bilgiler verdi:

Aşil tendonu kopması ülkemizde en çok futbol oynarken ortaya çıkar. Aşil tendonu, baldır kaslarını topuk kemiğine bağlayan kalın ve güçlü bir tendondur.

Bilekten baldıra kadar uzanır. Aşil tendonu parmak uçlarında vücudu kaldıran en önemli yapıdır, insanın koşma ve yürümesinde önemli rol oynamaktadır. Bu kalın ve sağlam aşil tendonu kopması veya yırtılması (aşil tendonu rüptürü) genellikle spor aktivitelerinde olduğu kadar basit bir ev işi sırasında ya da merdiven inip çıkarken bile oluşabilir. Aşil tendonu kopması en sık erişkin yaş grubunda görülmektedir.

 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.