comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Caner Erkin, Asena Atalay'a yoksulluk nafakasını ödedi mi?

06 Şubat 2017, Pazartesi 13:51
Caner Erkin, Asena Atalay'a yoksulluk nafakasını ödedi mi?

Beşiktaş'ın yıldızı Caner Erkin'in 1 yıl önce boşandığı eşi Asena Atalay'a yoksulluk nafakası olan 120 bin lirayı faiziyle birlikte ödediği ifade edildi. Caner Erkin'in oğlu Çınar'ın giderlerinin ödenmediği iddiasıyla başlatılan icra takibinin de durdurulduğu belirtildi.

FutbolArena - Magazin gündeminden düşmeyen Caner Erkin ile Asena Atalay arasında yaşanan olaylarda son olarak Asena Atalay'ın yoksulluk nafakasını almadığı iddiasıyla başlattığı icra takibi medyada yer aldı. Caner Erkin'in 12 ay boyunca mahkemenin belirlediği aylık 10 bin lirayı Asena Atalay'a ödemediği iddiasıyla yıldız oyuncu için icra takibi başlatılmıştı. 
 

Caner Erkin, Asena Atalay'a ne kadar nafaka ödedi?


Sabah'ın haberine göre; Asena Atalay, sunuculuk yaptığı magazin programında 'Caner'in evlilik haberini sunmam' diyerek evliliğe olan tepkisini gösterdi. Bununla yetinmeyen Asena Atalay, evliliğe olan ilk ciddi tepkisini ise Caner Erkin'i icraya vermekle gösterdi.

Aile Mahkemesi'nin verdiği karara rağmen Caner Erkin'in yoksulluk nafakasını ödemediğini ileri süren Asena Atalay, İstanbul İcra Müdürlüğü'ne başvurdu. Atalay, Şubat 2016 ile Ocak 2017 arasındaki 12 aylık yoksulluk nafakası olan 120 bin lira ve 5 bin liralık faizi ödenmesi için Caner Erkin hakkında icra takibi başlatmıştı.
İKİNCİ İCRA TAKİBİ BAŞLATTI

Nafaka borcunu elden ve banka yoluyla faiziyle birlikte ödediğini ileri süren Caner Erkin borca itiraz etmişti. Ancak daha sonra Caner Erkin, Asena Atalay'a ödeyeceği 120 bin TL tutarındaki nafakayı faiziyle birlikte 132 bin 500 TL olarak 20 Ocak'ta ödedi.


 

Caner Erkin'den Asena Atalay'ın başlattığı icra takibine durdurma kararı


Çınar'ın barınma giderleri adı altında talep edilen 110 bin liranın, Atalay'ın gelecek aylardaki kira borcu olduğu iddia edildi. Çocuğun sağlık giderleri için istenen 120 bin liranın fazla; gıda masrafları, özel ders, müzik eğitimi, spor gibi dersler için istenen 70 bin liranın ise hukuksuz olduğu ileri sürüldü.

Dilekçede; Çınar'ın üç aylık yaz tatili ve sömestr tatili için talep edilen tatil parası 150 bin liranın ise fahiş bir rakam olduğu kaydedildi. Caner Erkin'in itirazı sonrası mahkeme, icranın durdurulmasına karar verdi. İcranın iptali için açılan dava ise sürüyor.
 

Asena Atalay'ın oğlu Çınar için belirlediği giderler listesi


Asena Atalay'ın geçtiğimiz günlerde Caner Erkin'in çocuğunun giderlerini karşılamadığı gerekçesiyle icra takibi başlattığı belirtilmişti. Asena Atalay'ın hazırladığı giderler listesi şu şekilde:

1-Çocuğun sağlık harcamaları- 12 bin TL

2- Çocuğun eğitim giderleri 60 bin TL

3- Çocuğun bakıcı masrafları 42 bin TL

4- Çocuğun ulaşım masrafları 36 bin TL

5- Çocuğun giyim masrafları 12 bin TL

6-Çocuğun gıda masrafları 36 bin TL

7- Çocuğun Müzik eğitimi 24 bin TL

8- Çocuğun spor masrafları 15 bin TL

9- Çocuğun tatil masrafları (Kayak) 45 bin TL

10 – Çocuğun barınma giderleri 32 bin 338 TL

11- Çocuğun barınma masrafı (Kira) 89 bin 100 TL

12 Çocuğun barınma masrafları (Aidat) 21 bin TL

Yüzde 9 faizi ile toplam rakam 451 bin 151 TL

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"