comScore

Canan Kaftancıoğlu neden ceza aldı? Canan Kaftancıoğlu hapse girecek mi? Canan Kaftancıoğlu kimdir?

06 Eylül 2019, Cuma 16:10
Canan Kaftancıoğlu neden ceza aldı? Canan Kaftancıoğlu hapse girecek mi? Canan Kaftancıoğlu kimdir?

Canan Kaftancıoğlu ne zaman hapis yatacak, Canan Kaftancıoğlu cezaevine girecek mi gibi aramaların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz. Canan Kaftancıoğlu için devam eden mahkeme sürecinde karar açıklandı. Peki Canan Kaftancıoğlu hapis cezası çekecek mi?

Canan Kaftancıoğlu ne zaman hapis yatacak, Canan Kaftancıoğlu cezaevine girecek mi, Canan Kaftancıoğlu neden ceza aldı, Canan Kaftancıoğlu cezasının nedeni, Canan Kaftancıoğlu ne kadar ceza aldı, Canan Kaftancıoğlu ne zaman cezaevine girecek, Canan Kaftancıoğlu kimdir, kaç yaşında gibi aramaların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, yerel seçimlerde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yürüttüğü çalışma sonrası gündemden düşmemişti. Canan Kaftancıoğlu hakkında açılan davanın sonucu belli oldu.
 

Canan Kaftancıoğlu neden ceza aldı? Canan Kaftancıoğlu tutuklanacak mı?


Canan Kaftancıoğlu hakkında 7 yıl önce attığı bir tweet nedeniyle dava açılmıştı. Canan Kaftancıoğlu hakkında açılan dava bugün sonuçladı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında "terör örgütü propagandası yapmak', ‘kamu görevlisine hakaret', ‘cumhurbaşkanına hakaret', ‘Türkiye Cumhuriyeti'ni alanen aşağılama' ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme' suçlarından 9 yıl, 8 ay, 20 gün hapis cezası verildi. Canan Kaftancıoğlu mahkemede attığı tweet nedeniyle pişman olmadığını belirtti ve bir şiir okudu. Canan Kaftancıoğlu'nun şimdi istinaf mahkemesine başvuracağı belirtildi. Canan Kaftancıoğlu ,stinaf mahkemesinden istediği sonucu alamaması halinde erteleme kararı uygulanmadığı için cezaevine girecek.

CANAN KAFTANCIOĞLU TWITTER
 

Canan Kaftancıoğlu kimdir, kaç yaşında? Canan Kaftancıoğlu hayatı


1972 Ordu doğumlu olan Canan Kaftancıoğlu, Türk doktor ve siyasetçi, Cumhuriyet Halk Partisi parti meclisi üyesi ve İstanbul İl Başkanı.
Ordu'nun Mesudiye ilçesi, Çiftlik Sarıca köyünde, ilkokul öğretmeni bir baba ve ev hanımı bir annenin ikinci çocuğu olarak doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu'da tamamladıktan sonra 1995'te İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Türkiye İnsan Hakları Vakfı'nda vaka taraması yaptığı "İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi" teziyle ihtisasını tamamladı. Sivas Suşehri Devlet Hastanesi'nde acil hekimi olarak görev yaptığı dönemde Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ile tanıştı ve 2001 evlendi. 2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul basın, kültür ve iletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yıllarında ise il başkan vekilliği görevlerini yaptı. 2014 Seçimlerinde Maltepe belediye başkan adayı oldu. 13 Ocak 2018'de yapılan CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi'nde İstanbul il başkanı seçildi.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)