comScore

Can Dündar kimdir? Can Dündar kaç yaşında? Can Dündar'ın mesleği

28 Eylül 2018, Cuma 16:46
Can Dündar kimdir? Can Dündar kaç yaşında? Can Dündar'ın mesleği

Can Dündar kimdir, nereli soruları ve son dakika haberleri araştırılıyor. Can Dündar neden TT oldu? Can Dündar ile ilgili Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları. Can Dündar şu an nerede? Detaylar haberimizde...

FutbolArena - Can Dündar ile ilgili yeni bir güncem meydana geldi. Hakkında yakalanma kararı bulunan Can Dündar neden gündeme geldi. Can Dündar kimdir? Can Dündar ile Recep Tayyip Erdoğan arasında yaşananlar..  Can Dündar kimdir? Can Dündar neden TT oldu. Can Dündar'ın aranma sebebi haberimizde...
 

Can Dündar, Merkel'in toplantısına girdi mi? Can Dündar ve Recep Tayyip Erdoğan polemiği - Son dakika Can Dündar haberi


Daha önce MIT tırlarıyla ilgili yaptığı bir haberden dolayı hapis yatan ve sonrasında tahliye olan ve akabinde Almanya'ya giden Can Dündar Almanya'da gündeme geldi. Almanya'da yaşayan gazeteci Can Dündar'ın Erdoğan'ın Merkel'le yapacağı basın toplantısına akredite olması ve Erdoğan'a soru soracağını açıklaması iki ülke arasında krize yol açtı. Federal Basın Dairesi, Can Dündar'ın bu talebine olumlu yanıt vermesi Recep Tayyip Erdoğan tarafından tepki çekti.

Bu durum sonrası Can Dündar ile ilgili aramalar sıklaştı. Can Dündar'a Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Erdoğan'ın yapacağı basın toplantısı için akreditasyon verilmesi diplomatik gerilime yol açtı. 
 

Can Dündar kimdir? Can Dündar kaç yaşında? Can Dündar'ın hayatı ve belgeselleri


1961 doğumlu Can Dündar, ilk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladı. Ankara Atatürk Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1982'de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun oldu.
 
Üniversite yıllarında gazeteciliğe başladı. 1979'dan itibaren sırasıyla Yankı, Hürriyet, Nokta, Haftaya Bakış, Söz ve Tempo'da çalıştı.
 
1986'da Birleşik Krallık'ta London School of Journalism'i bitirdi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde siyaset bilimi dalında yüksek lisansını 1988'de tamamladı. “Media and democracy, a comparative case study on the press portrayal of the Belgrane and Kocatepe affairs” (Medya ve Demokrasi, Belgrano ve Kocatepe Olayları'nın medya tasviri üzerine karşılaştırmalı bir inceleme) başlıklı yüksek lisans tezinde iki ülkede birer savaş gemisinin yanlışlıkla batırılıp devlet sırrı olarak saklanması konusunu inceledi. 
 
Televizyona 1988'de TRT'de Seynan Levent ile başladı. 1989-1995 arasında 32. Gün program ekibinde çalıştı. 1993-1994 yıllarında Show TV'de Mehmet Ali Birand'la birlikte 'Çapraz Ateş'i hazırladı. Özellikle 1993'te Sivas valisi Ahmet Karabilgin, Sivas Belediye Başkanı Temel Karamollaoğlu ve yazar Aziz Nesin'in konuk olduğu bölüm gündem yarattı ve üzerinden tartışmalara sebep oldu.
 
Gazeteciliği ve belgeselleri
Mehmet Ali Birand ve Bülent Çaplı ile birlikte ‘Demirkırat' (1991) ve ‘12 Mart' (1994) adlı belgesel dizilerini hazırladı. Ayrıca Türkiye'nin güzellik kraliçelerini anlatan ‘Cumhuriyet'in Kraliçeleri' belgesel dizisini ve Atatürk'ün son 300 günün anlatan Sarı Zeybek belgesellerini hazırladı. 1994-1995 yıllarında Türkiye tarihinin gölgede kalmış kahramanlarının öykülerini anlatan ‘Gölgedekiler' adlı belgesel serisini hazırladı.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!