comScore

Cahit Zarifoğlu kimdir? Cahit Zarifoğlu nereli ve ne zaman öldü? (Cahit Zarifoğlu'nun hayatı)

07 Haziran 2018, Perşembe 12:51
Cahit Zarifoğlu kimdir? Cahit Zarifoğlu nereli ve ne zaman öldü? (Cahit Zarifoğlu'nun hayatı)

Cahit Zarifoğlu'nun 7 Haziran 1987 ölüm yıl dönümünde Cahit Zarifoğlu hakkında twitter'da binlerce paylaşım yapıldı. Cahit Zarifoğlu için yapılan paylaşımların ardından Cahit Zarifoğlu kısa süre içinde twitter'da trend topic oldu. Peki Cahit Zarifoğlu kimdir? Cahit Zarifoğlu ne zaman öldü? Cahit Zarifoğlu nereli? Cahit Zarifoğlu kaç yaşında öldü? Tüm bu sorulara haberimizden yanıt bulabilirsiniz. 

Cahit Zarifoğlu twitter'da trend topic olduktan sonra binlerce insan Cahit Zarifoğlu hakkında paylaşmı yapmaya başladı. 12 bini aşkın Cahit Zarifoğlu paylaşımlarının ardından Cahit Zarifoğlu'un kim olduğu internet ortamında paylaşılmaya başlandı. Peki Cahit Zarifoğlu kimdir? Cahit Zarifoğlu nereli? Cahit Zarifoğlu ne iş yapar? Bu sorulara yanıt arayan insanlar için Cahit Zarifoğlu'nun hayatına dair kısa bir özet hazırladık. Öte yandan Cahit Zarifoğlu'nin kim olduğunu merak edenler aynı zamanda Cahit Zarifoğlu'na dair birçok konu hakkında bilgi sahibi olmak istedi. Cahit Zarifoğlu gelişmeleri haberimizde. 
 

Cahit Zarifoğlu kimdir?


Abdurrahman Cahit Zarifoğlu (1 Temmuz 1940, Ankara - 7 Haziran 1987,[1][2] İstanbul) Türk şair ve yazar. Çocukluğu Siverek, Maraş ve Ankara'da geçti. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatını bitirdi. Diriliş dergisinde şiirleri yayımlandı. Arvasilerden, Seyyid Kasım Arvasi'nin kızı Berat Hanım'la evlendi ve bu evlilikten üç kız, bir erkek evladı oldu. Nikahında şahitliğini Necip Fazıl Kısakürek yapmıştır.[3] 1973 yılında Sarıkamış'ta vatani hizmetine başlamış, 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı'na katılmış ve 1975 yılında askerliğini tamamlamıştır.[4] 1976 yılında Mavera dergisinin kuruluş çalışmalarında yer aldı. 7 Haziran 1987 tarihinde akciğer kanseri hastalığından İstanbul'da vefat etti. Kabri Üsküdar Beylerbeyi'ndeki Küplüce Mezarlığı'nda ve kayınpederi olan Kasım Arvasi ile yan yanadır. Her sene 7 Haziran'da sevenleri tarafından mezarı başında anılır.

Cahit Zarifoğlu'nun bugün ölüm yıldönümü. Cahit Zarifoğlu'nın ölüm yıldönümü nedeniyle sosyal medyada Cahit Zarifoğlu kısa süre içinde trend topic listesine girdi. Cahit Zarifoğlu kimdir? Cahit Zarifoğlu nereli? Cahit Zarifoğlu kaç yaşında öldü? Cahit Zarifoğlu eserleri nelerdir? şeklinde arama yapanlar için aynı zamanda Cahit Zarifoğlu'na dair twitter'daki bazı paylaşımlara yine haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

Bir ölüm vefalı, bir de sonbahar #CahitZarifoğlu 
Rahmetle... @erginaslan

"Sabah kahvaltıda, çay kaşıklarının sesi birbirine karışıyorsa; bu 'mutluluğun' sesidir. Ve anneniz karşınızda oturuyorsa, oturduğunuz yer tam olarak 'cennettir'. Gülerek karşılayın,gülle karşılayın eşlerinizi. Çocukları sevin. Dünya ölümlü dünyadır." ⚘⚘
#CahitZarifoğlu @mnklp_

Betül Demirel
Kuşlar bile kaderle uçar,
Velhasıl evvela kısmet,
Evvela kader..
#CahitZarifoğlu

Yasemin Sancak
‏@yaseminsancak_5
#CahitZarifoğlu 
Büyüklerin ellerinden,
Küçüklerin gözlerinden,
Beyrut'un toprağından,
Bosna'nın bayrağından,
Ebu Zerr'in yalnızlığından,
Bilal-i Habeş'in ilk ezanından,
Tarık bin Ziyad'ın kılıcından,
Filistin'li Cafer'in haykırışından,
Gazze'nin gözyaşından öpüyoruz…

Damla
‏#CahitZarifoğlu
Allah'a havale etmek ne güzel şey. Beddua yok kin yok. Ona teslimsin sadece çünkü bilirsin o her şeyin en iyisini bilir ve senin bile unuttugun kırgınlıklarini hatırlar.

@unalozgn38
"Bu dünya soğuk.
Rüzgar genelde ters yöne eser.
Limon ağaçları kurur.
Bahaneler hep hazır. 
Güzel günler çabuk geçer.
İçimiz hep bir hoşçakal ülkesi..."
Rahmetle...
#CahitZarifoğlu


AYRINTILAR İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.