comScore

'Çağlar ve Merih Demiral'a kulüplerimiz iyi ki güvenmemiş'

15 Kasım 2019, Cuma 18:41
'Çağlar ve Merih Demiral'a kulüplerimiz iyi ki güvenmemiş'

Rıdvan Dilmen, Euro 2020'e katılma hakkı kazanan milli takımımızın performansını yorumladı. 

FutbolArena - A Milli takımımız, İzlanda ile golsüz berabere kalarak Euro 2020 vizesini aldı. Milli takımın başarısını NTV'de Rıdvan Dilmen yorumladı. 


Milli Takım Euro 2020 - Rıdvan Dilmen'in NTV yorumları


"ÇOK ŞÜKÜR GİDİYORUZ"

Çok şükür turnuvaya gidiyoruz. Gençlerin başarısı çok büyük. Tabi ki devamlı kuşak değişikliği olacaktır. Yeni bir kuşak aranıyordu ve bu kuşak bulundu. Eksiklerimiz tabi ki var ama doğru planlamayla Şenol hoca başta olmak üzere federasyonu, oyuncularımızı ve taraftarlarımızı da kutluyorum. 
"ÇAĞLAR, MERİH, ZEKİ VE UMUT'A İYİ Kİ KULÜPLERİMİZ GÜVENMEMİŞ"

Çağlar, Merih, Zeki ve Umut'a teknik adamlar ve başkanlar güvenmemiş. Güvenmedikleri de iyi olmuş aslında. Oyuncular da Avrupa tercihi yaptı. 81 milyon nüfusumuzun olduğu yerde bir sürü yetenekli oyuncu var. Bu çocuklarımız var zaten. Yeter ki alt yapıdaki oyuncularımıza güvenelim. Yabancı sayısını tartışmaktan çok, yerli oyuncuları teşvik edelim. Ancak kulüplerimiz ve teknik direktörlerimiz güncel yaşadığı için o riske girmiyor. 

"MİLLİ TAKIMIMIZ DOĞRU YOLDA"

Milli takımımız doğru yolda. Genç bir takım olduğumuz için gelişime açık bir takımız. Türk futbolcunun gelişmesini engellemek için her şeyi yapıyoruz ama çıkıyor. 

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"