comScore

Çağlar Söyüncü'den transfer açıklaması: "Türkiye'yi düşünmüyorum"

21 Temmuz 2017, Cuma 13:19
Çağlar Söyüncü'den transfer açıklaması:

Freiburg'ta oynayan milli futbolcumuz Çağlar Söyüncü, Almanya'da geçirdiği sezonun ardından izlenimlerini aktardı. Milli futbolcu transferiyle ilgili de konuştu.

FutbolArena - Freiburg'a geçen sezon Altınordu'dan transfer edilen milli futbolcu Çağlar Söyüncü kariyeri ve geleceğiyle ilgili çarpıcı mesajlar verdi.

Almanya'da son derece iyi bir disiplin olduğunu belirten Çağlar Söyüncü, Fanatik'e yaptığı açıklamalarda Türk futbolunu Almanya ile kıyasladı.
Freiburg'a gelirken 3 büyüklerden ciddi teklifler aldığını açıklayan Çağlar Söyüncü, “Freiburg'a gelirken 3 büyüklerden de ciddi isteyenler vardı. Ama burası çıkınca değişti işler. Avrupa şansı çıktı önüme. Geldiğim zamanı çok doğru buluyorum. Kariyer planlamam var. Performansa bağlı tabii ki bu. Kulübün menfaatleri doğrultusunda her şey olabilir. Şu anlık Türkiye seçeneğini düşünmüyorum. Burada bir fırsatımız var. Türkiye'yi temsil ediyoruz. Cengiz, Enes, Cenk Şahin... Bizim sorumluluğumuz var.
 

Çağlar Söyüncü'nün transfer açıklamaları


Ülkesini temsil etmekten gurur duyduğunu belirten Çağlar Söyüncü, "Bu bana gurur veriyor. Alman disiplini çok önemli. Ben 25 yaşımdan sonra buraya gelseydim alışamazdım. Çünkü Türkiye'de futbolcular üzerinde inanılmaz bir rahatlık var. Burada öyle değil, herkes işini yapıyor. Her gün idmana giderken telefon arabada kalıyor" diye konuştu.

FutbolArena akşam haber turu (19 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.