comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'un borcu açıklandı

10 Eylül 2016, Cumartesi 16:16
Bursaspor'un borcu açıklandı

Bursaspor'da divan başkanlık toplantısında kulübün borcu açıklandı.

FutbolArena - Bursaspor'a divan başkanlık toplantısı yapıldı. Yeşil beyazlı kulübün toplam borcunun 251 milyon lira seviyesinde olduğu açıklandı.

DHA'da yer alan habere göre; Merinos Atatürk Kültür Merkezi Muradiye Salonu'ndaki toplantıda 376 üyeden 55'i yer aldı. Toplantıya Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, 2. Başkanı Ali Ademoğlu ile birlikte 5 yönetici katıldı.
"KULÜBÜN BORCUNU AZALTTIK"

Kulübün mali konuları hakkında Mali Asbaşkan Fatih Pulat söz aldı. Fatih Pulat şu açıklamayı yaptı:

"Devraldığımızda toplam futbolcu alacakları net olarak 46 milyon 566 bin Euro'ydu. Şu anki oyuncu kadromuzun alacağı rakam ise 33 milyon 695 bin Euro'dur. Yani biz takım maliyetinde net hesaplama üzerinden yaklaşık 12 milyon 870 bin Euro bir tasarruf gerçekleştirdik."

"Neticede göreve geldiğimizde devraldığımız 291 milyon liralık borcu, yaklaşık 40 milyon lira düşürmüş bulunmaktayız Yani biz hedeflerimiz doğrultusunda, size söz verdiğimiz gibi borcumuzda bir azalma sağladık. Biz 122 Milyon liralık vergi borcu için görüşmeler sonucunda borcumuz 7 milyon 380 bin TL olarak revize edildi. Zamanla yarışarak yaptığımız çalışma neticesinde 10 milyon TL'lik yükten kurtulduk."

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.