comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursasporlu 6 taraftar serbest kaldı

28 Şubat 2017, Salı 00:13
Bursasporlu 6 taraftar serbest kaldı

Bursaspor takım otobüsüne saldırı gerçekleştiren 6 taraftar serbest bırakıldı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasnda Kasımpaşa deplasmanında 4-0 mağlup olan Bursaspor'da takım otobüsüne saldırı düzenlenmişti. Yeşil beyazlı taraftarların sopa ve bıçaklarla takım otobüsünün önünü keserek futbolcuları darp ettiği bildirildi. Olay sonrası göz altına alınan 6 taraftarın serbest bırakıldığı ifade edildi.

SALDIRI NASIL OLMUŞTU?
Osmangazi Köprüsü çıkışında takım otobüsünün gişelerde durmasını fırsat bilen bir grup yeşil-beyazlı taraftar, araçlarından inerek takım otobüsünün içerisine girdi.

Saldırıda taraftarların kullandığı sopa;
Ellerinde sopalarla otobüse giren taraftarlar, futbolculara saldırmaya başladı. Takımın bazı futbolcularının darp edildiği olayda, milli kaleci Harun Tekin'in de yüzünde morlukların olduğu bildirildi.

Futbolcular ve kulüp personeli tarafından güçlükle otobüsten çıkarılan taraftarlar, jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Tüm futbolcular, saldırgan taraftarlardan şikayetçi oldu.OLAY NASIL YAŞANDI

Jandarma kayıtlarına geçen olayların bilgisine FutbolArena ulaştı. Yaşanan olaylar şu şekilde:

“Kasımpaşa yenilgisi sonrası. Gemlik çıkışında Bursaspor taraftarları takımı protesto ettiler. Taraftarlar takım otobüsünün önüne geçince otobüs durdu. Bir süre sonra taraftarlardan bazıları sopalarla otobüsün içinine girdi. Küfürleşmeler sonrası kavga başladı. Kaleci Harun tepki gösterip, tekme atınca olay kavgaya dönüştü. Ters yönden gelen bir polis aracı olayı görünce müdahale etti. Daha sonra Jandarma geldi. Esas darbeyi alan isim kaleci Harun oldu. Daha sonra futbolcular taraftarlardan şikayetçi oldu. Olayın ardından futbolcular başka bir sorun yaşamasın diye taksilerle evlerine gönderildi. Kaleci Harun, Bursa'da bir hasteneye götürülüp, kontrol edildikten sonra darp raporu aldı.”

TEKSAS VE MARATON TRİBÜN LİDERİ TESİSLERDE!

"Tesiste Mutlu Topçu ve Harun Tekin ile bir araya geliyorlar. Taraftar liderleri bu olaylardan dolayı üzgün olduklarını söylediler. Harun Tekin ise Bursaspor'a küsmesinin söz konusu olmayacağını söyledi. Mutlu Topçu ise bu tür olayların camia içerisinde çözülmesi gerektiğini ifade etti. Bu konuşmanın ardından görüşme sona eriyor."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)