comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'dan Robert Prosinecki açıklaması

24 Ocak 2017, Salı 15:52
Bursaspor'dan Robert Prosinecki açıklaması

Bursaspor Başkanı Ali Ay, Robert Prosinecki ile ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Bursaspor'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun ayrılığının ardından gündeme gelen ilk isim olan Robert Prosinecki ile ilgili kulüp başkanı Ali Ay'dan bir açıklama geldi.

AA'da yer alan habere göre; Ay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teknik direktör arayışları çerçevesinde Hırvat teknik adam Prosinecki ile görüşmelerin sürdüğünü ifade etti.
 

Bursaspor, Prosinecki ile anlaştı mı?


Futbol şube sorumlusu Yüksel Çolak'ın iki gündür Azerbaycan'da bulunduğunu ve Hırvat teknik adamla görüştüğünü belirten Ay, "Prosinecki bizi istiyor. Biz de kendisini istiyoruz. Ancak halen Azerbaycan Milli Takımı Teknik Direktörü. Kendisi bugün federasyon yetkilileriyle görüşecek. Robert Prosinecki'nin Azerbaycan Futbol Federasyonu yöneticileriyle yapacağı görüşmenin sonuçlarını bekliyoruz." dedi. 
Ay, Prosinecki'nin iyi bir teknik adam olduğunu, vizyonu bulunduğu ve Avrupa futbolunu tanıdığını vurgulayarak, "Kendisiyle iyi bir ivme yakalayacağımızı düşünüyorum. Hem Azerbaycan Milli Takımı hem de bizi çalıştırması da ihtimal. Bunun da sorun olacağını düşünmüyorum. Ancak imzalar atılmadan da kesin bir şey söylemek doğru değil. Transferin sonuçlanması için çalışıyoruz." diye konuştu.

Hırvat teknik adamla yapılan görüşmelerde bir sıkıntının olmadığını da anlatan Ay, Azerbaycanlı yetkililerle yapılacak görüşmelerin de olumlu sonuçlanması halinde deneyimli teknik adamın bu gece Türkiye'ye gelebileceğini de sözlerine ekledi. 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)