comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'dan Hamza Hamzaoğlu istifa tepkileri sonrası alınan karar

14 Ocak 2017, Cumartesi 00:19
Bursaspor'dan Hamza Hamzaoğlu istifa tepkileri sonrası alınan karar

Bursaspor taraftarlarının Trabzonspor maçı sonrası istifaya davet ettiği Hamza Hamzaoğlu'nun akıbeti merak ediliyor. FutbolArena muhabirleri konuyla ilgili olarak son bilgilere ulaştı. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig 17. haftasında Bursaspor, sahasında Trabzonspor'a mağlup olunca üst üste 2. yenilgisini aldı. Gençlerbirliği maçının ardından Hamza Hamzaoğlu'nu protesto eden taraftarlar, Trabzonspor maçının ardından tecrübeli hocanın yanı sıra yönetim ve futbolculara da tepki gösterdi. 

Gençlerbirliği maçının ardından yaptığı açıklamalarda istifa sinyali veren Hamza Hamzaoğlu'nun, Trabzonspor yenilgisi sonrası nasıl bir tavır alacağı merak konusu oldu. 
 

Bursaspor'da Hamza Hamzaoğlu istifa edecek mi?


Trabzonspor maçının ilk yarısında hakem Yaşar Kemal Uğurlu tarafından tribüne gönderildiği için yayıncı kuruluşa röportaj veremeyen Hamza Hamzaoğlu hakkında Bursaspor yönetiminin nasıl bir tavır alacağı merak ediliyor. 
FutbolArena muhabirlerinin Bursaspor yönetiminden aldığı bilgiye göre Hamza Hamzaoğlu'nun gönderilmesiyle alakalı alınmış bir karar ve ve gelişme yok. Tecrübeli teknik adamın görevine devam edeceği öğrenildi. 
 

İSTİFA SİNYALİ VERMİŞTİ

Hamza Hamzaoğlu, Gençlerbirliği maçı sonrası yaptığı açıklamada istifa sinyali vererek kafalarda soru işareti bırakmıştı.

NELER DEDİ?

"Buraya Bursaspor taraftarı için geldim. Beni hepiniz Galatasaraylı olarak tanıyorsunuz, buradan vurmaya çalıştılar. Birbirini seven çok iyi bir takımımız var. Şu anda bazı şeyleri söyleyemiyorsam, biraz daha düşünerek konuşmak istediğim içindir. Bize güvenen ve beraber yola çıktığımız insanlar var. Onlara saygımdan susuyorum yoksa kararımı çoktan vermiş durumdayım. Yarın oturup yönetimimizle ve başkanımızla konuşacağız. Başkanımızı da bu kulüp için yaptıklarından dolayı tebrik etmek lazım. Herkes canla başla çalışıyor, demek ki bu yeterli olmuyor. Kimsenin yıpranmaması lazım"

TARAFTARLAR PROTESTO ETTİ

Bursaspor taraftarlarının da Gençlerbirliği mağlubiyetinden sonra Trabzonspor karşısında alınan yenilgiyle birlikte sabrı taştı ve karşılaşma sonrası 'Hamza istifa!" diye bağırarak tecrübeli teknik adamı istifaya davet ettiler. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)