comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'dan hakemlere tepki: 'Onlara inanmıyorum'

13 Ocak 2017, Cuma 23:37
Bursaspor'dan hakemlere tepki: 'Onlara inanmıyorum'

Bursaspor yardımcı antrenörü Fuat Buruk, Trabzonspor maçının ardından karşılaşmanın hakemine tepki gösterdi. 

FutbolArena - Bursaspor yardımcı antrenörü Fuat Buruk, Trabzonspor maçının ardından hakemlere tepki gösterdi. 


Bursaspor'dan Trabzonspor maçı sonrası hakemlere tepki


Trabzonspor'un güçlü bir takım olduğunu ve kaybettikleri için üzgün olduğunu söyleyen Fuat Buruk, "Maçı ilk ve ikinci yarıda ayrı olarak değerlendirmek lazım. Bugün iyi futbol oynayamadık ve Trabzonspor gibi güçlü bir takıma karşı mücadele ettik. Kazanma konusunda yeterli değildik ama hakem faktörü de vardı." dedi. 

"HAKEMLERİMİZE İNANMIYORUM."
Fuat Buruk maç sonrası hakemlerin performansını da eleştirirken duyduğu güven probleminden bahsetti.
Fuat Buruk, "Hakemlerimizi seviyoruz. Hakemlik bilgileri ve saha içi davranışları yetersiz. Bu zamana kadar oynadığımız maçlara bakarsak daha üstlerine koyması lazım. Sadece görüntüyle olmuyor. Bu işe duygularını katmaları gerekiyor. Daha samimi olmalılar. Ben kendilerine inanmıyorum ve güvenmiyorum. Hakem ustalık işi. Çok usta hakemlerimiz değil bunlar. Birçoğu öyle. Kendilerini zor geliştirecekler bence. Allah kolaylık versin Türk futboluna." diye konuştu. 

RÜŞTÜ REÇBER'DEN BURSASPOR'A ELEŞTİRİ

Lig TV yorumcusu Rüştü Reçber, Bursaspor yardımcı antrenörü Fuat Buruk'ın hakemler hakkında yaptığı açıklamanın ardından, "Bence her şeyi dışarıda aramaya gerek yok. Bursaspor önce özeleştiri yapmalı. Sonra çevre faktörler ve hakemlere değinmeli. Asıl problem kendi performanslarında çünkü. Bu şekilde sorunu dışarıda aramaya devam ederlerse işleri zorlaşır. Çünkü iyi futbol oynamıyorlar." diye konuştu. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"