comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'da yeni teknik direktör Mutlu Topçu oldu

29 Ocak 2017, Pazar 13:43
Bursaspor'da yeni teknik direktör Mutlu Topçu oldu

Bursaspor yönetimi teknik direktör konusunda Mutlu Topçu ile her konuda anlaşmaya vardı. 

FutbolArena - Bursaspor'da Hamza Hamzaoğlu'nun görevden ayrılmasının ardından yeni teknik direktör belli oldu. 


Bursaspor'un yeni teknik direktörü kim oldu?


beINSports'un haberine göre; Hamza Hamzaoğlu ile yolları ayırdıktan sonra teknik direktör arayışlarını sürdüren Bursaspor, Mutlu Topçu ile her konuda anlaşmaya vardı. Yeşil beyazlı yönetimin bugün resmi açıklamayı yapması bekleniyor. 

MUTLU TOPÇU FUTBOLARENA'YA KONUŞTU
46 yaşındaki teknik adam, "Bursaspor'la bir ön görüşme gerçekleştirdik ancak ortada henüz net bir şey yoktur. Ama en geç yarın bu görüşmenin sonucu netlik kazanacaktır. Ben Bursa şehrinin bir evladıyım, doğduğum büyüdüğüm bir yere hizmet etmek benim için büyük bir onur olacaktır" dedi.

DÜŞÜNMEK İÇİN SÜRE İSTEDİ Mİ?

Bursaspor'lu yöneticilerin teklifte bulunduğu ancak Mutlu Topçu'nun düşünmek için süre istedi iddialarına da yanıt veren Mutlu Topçu, "Görüşmeden kesin sonuç yarın çıkacak. Ben Bursa'da doğdum ve orada unutulmayacak şampiyonluğun parçalarından biri olmak nasip oldu. Şunu özellikle belirtmek gerek ki, ben doğduğum ve şampiyonluk yaşadığım bu kulüpten süre istemem, bana gel derlerse koşarak seve seve giderim. Ne teklifi konuşurum, ne de başka bir şey. İşin ucunda Bursaspor'a hizmet etmek varsa ben her daim hazırım" diye sözlerini noktaladı. 

PROSINECKI OLMADI

Azerbaycan'a giden Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Çolak ile İdari Menajer Hüseyin Gedik, deneyimli çalıştırıcı ile her konuda anlaşma sağlarken, tecrübeli teknik adama Azerbaycan Federasyonu'ndan izin çıkmadığı bildirildi.

Federasyonun Prosinecki'den performansından memnun olduğu ve sözleşmesini 1 yıl daha uzatmak istediği öğrenilirken, deneyimli teknik adam mukavelesini tek taraflı feshetmek istediğinde ise tazminat engeline takıldı.

Bursaspor İkinci Başkanı Ali Ademoğlu, "Prosinecki maalesef olmadı. Başka isimlerle görüşmelerimiz olacak" dedi.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)