comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'da Recep Bölükbaşı dönemine dava! - Süper Lig Haberleri

10 Mayıs 2016, Salı 21:37
Bursaspor'da Recep Bölükbaşı dönemine dava! - Süper Lig Haberleri

Bursaspor kulübü yeni yönetimi, bir önceki yönetime dava açmaya hazırlanıyor

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay ve Yönetim Kurulu, kulübün bir önceki Recep Bölükbaşı yönetimiyle ilgili usulsüzlük iddiaları için Ernst & Young ve Reform Bağımsız Denetleme Şirketinin incelemelerini tamamladığını, hazırlanan raporlar doğrultusunda hukuki sürecin yarın başlatılacağını duyurdu.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, 19 Ocak'ta göreve gelen yönetim kurulunun, verilen her kararı ve atılan her adımı kamuoyuyla paylaştığı belirtildi.

Bir önceki yönetimin genel kurulda ibra edilmeyişi sonrasında başlayan süreçte önemli bir aşamaya gelindiği belirtilen açıklamada, "Önce uluslararası bir denetleme kuruluşu olan Ernst & Young şirketi, usulsüzlüklerle ilgili kulübümüzde gerçekleştirdiği detaylı incelemeyi tamamladı ve konuyla ilgili raporunu kapsamlı bir şekilde hazırladı. Ardından özellikle mali konularda ihtisası olan Reform Bağımsız Denetleme Şirketinin başlattığı inceleme dün tamamlandı ve söz konusu şirket, hazırladığı geniş çaplı raporla ilgili olarak yönetimimize dün gece özet bir sunum da gerçekleştirdi." denildi. 

 

13670-resim


"Savaş değil sorumluluk"


Açıklamada, raporların kulüp yönetimine iletildiği kaydedilerek, şu ifadeler kullanıldı:

"Hukukçularımızın raporlar üzerinde yaptığı incelemeler doğrultusunda, yönetim olarak hukuki başvurumuzu hazırlamaktayız ve dava dilekçemizle birlikte iki denetleme şirketinin raporunu yarın ilgili makama teslim edeceğiz. Ayrıca, meseleye bir savaş olarak değil asli bir sorumluluk, şeffaflık ilkesi ve Bursasporluluk ruhunun gereği olarak baktığımızın, bu makamlarda görev yapanların verilmeyecek hiçbir hesabının olmaması gerektiği gerçeğiyle hareket ettiğimizin bilinmesini istiyoruz."


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!