comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'da Mutlu Topçu dönemi

30 Ocak 2017, Pazartesi 11:42
Bursaspor'da Mutlu Topçu dönemi

Bursaspor'da teknik direktör Mutlu Topçu ile anlaşma sağlandığı resmen açıklandı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de oynadığı Adanaspor maçı sonrası teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile yolları ayıran Bursaspor, Mutlu Topçu ile anlaşmaya vardığını açıkladı.
 

Bursaspor'dan Mutlu Topçu açıklaması


"Bir süredir Bursaspor menfaatlerini gözeterek yapmış olduğumuz görüşmeler ve değerlendirmeler neticesinde Teknik Direktörlük konusunda kararımızı vermiş bulunuyoruz. İhtiyacımız olan aidiyet ve Bursaspor geleneklerine hakim bir ekip ile futbol takımımızın yönetimini sayın Mutlu Topçu'ya emanet ediyoruz. Mutlu Hocamızın yardımcısı olarak da ülkemizin ilk prolisans sahibi antrenörlerinden Gökhan Geylani görev yapacak. Ayrıca tüm camianın sevgisini kazanmış olan Ivan  Ergiç'de yeni oluşumda yer alma teklifimizi kabul etmiştir."
 

Mutlu Topçu kimdir?


Mutlu Topçu sol bek pozisyonunda görev yapmış emekli profesyonel futbolcu, teknik direktör. Son olarak 2015-2016 sezonunda Gaziantepspor'u çalıştırmıştır.

İnegölspor'dan Beşiktaş'a transfer edilmiş ve kısa sürede kadroda kendine yer bulmuştur. Türkiye 1. Futbol Ligi'nde 173 maçta sahaya çıktı. 20 kez Türkiye Millî Futbol Takımı formasını giydi. 
2003 yılından itibaren Ertuğrul Sağlam'ın yardımcılığını yapmaktadır. Sırasıyla Samsunspor, Kayserispor, Beşiktaş, Bursaspor, Eskişehirspor kulüplerinde ve Türkiye Millî Futbol Takımın da yardımcı antrenör olarak görev yapmıştır. 26 Haziran 2014 tarihinde Kayserispor'da teknik direktörlük görevine başlamıştır. Daha sonra Gaziantepspor'da teknik direktörlük yapmış ve 26 Nisan 2016 tarihinde sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilmiştir..

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)