comScore

Bursaspor Bursaspor

'Bursaspor'da Hamza hoca bana 2-3 penaltı yaptır dedi'

08 Ocak 2017, Pazar 12:16
'Bursaspor'da Hamza hoca bana 2-3 penaltı yaptır dedi'

Bursaspor'un genç futbolcusu Ertuğrul Aksoy, iki penaltı yaptırdığı Akhisar Belediyespor maçında hocası Hamza Hamzaoğlu ile yaşadıkları ilginç diyalogu anlattı. 

FutbolArena - Bursaspor'un genç savunma oyuncusu Ertuğrul Aksoy, özellikle Türkiye Kupası'nda oynanan Akhisar Belediyespor maçında iki penaltı yaptırdığı maçta bir anda dikkatleri üzerine çekerken, o karşılaşmanın devre arasında yaşadıklarını anlattı. 

Bursa Hakimiyet'e konuşan Ertuğrul Aksoy şu sözleri söyledi:

"HOCAM BANA 2-3 PENALTI DAHA YAPTIR DEDİ"

Kupada oynanan ve iki penaltı yaptırdığı Akhisar Belediyespor maçının devre arasında yaşananları anlatan genç isim, “Hocanın nasıl kaliteli bir insan olduğunu anlatabilirim. Maçta iki penaltı yaptırdım ve benim için kötü geçiyordu. Kupanın iki favori takımıyız. Onları orada yendiğimiz zaman daha rahat üst tura çıkacağız. Devre arasında içeri girdik. Benim moralim çok bozuktu. Hocaya beni çıkartmasını ve kendimi hiç iyi hissetmediğimi söyledim. Hoca da bana, ‘Şu maçta seni oyundan alır mıyız? Şimdi sahaya çıkıyorsun ve 2-3 tane daha penaltı yaptırıyorsun' dedi bana. Orada ne kadar büyük bir hoca ve ne kadar güzel bir insan olduğunu anladım. Hoca arkamızda durduğu sürece ne hocayı ne de taraftarı yanıltmayacağım” diye konuştu.

"KULÜBÜM GÖNDERMEZSE AYRILMAYA NİYETİM YOK."

Türkiye'de Bursaspor dışında başka bir takımda forma giymek istemediğini belirten Ersoy, “Kulübüm göndermezse buradan ayrılma niyetim yok. Bunlar genç oyuncuların sürekli söylediği şeyler, belki doğru da çıkmıyor zaman zaman ama samimiyetimle söylüyorum ki hedeflerim arasında burada Avrupa kupalarında kendimi gösterip, yurtdışına çıkmak var. Oraya çıkan oyuncuların nasıl gelişim kat ettiğini görüyoruz. Menajerim ve babam da öyle düşünüyor. Eğer bir imkan olursa ve kulübümün de menfaatleri doğrultusunda olursa tercihimiz yurtdışı. Buradan da gönderilmediğim sürece sadece İstanbul değil Süper Lig'deki başka hiçbir kulüpte oynamak istemiyorum” dedi.
 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)