comScore

Bursaspor Bursaspor

Süper Lig'in en yerlisi Bursaspor! Galatasaray ise...

10 Ekim 2018, Çarşamba 12:50
Süper Lig'in en yerlisi Bursaspor! Galatasaray ise...

Spor Toto Süper Lig'de 8. hafta geride kalırken milli takım arasına girildi. İlk 8 haftada en çok yerli ve yabancı oyuncu oynatan takımlarsa ortaya çıktı. İşte detaylar...

FutbolArena Detay - Spor Toto Süper Lig'in 8. haftası geride kalırken takımlar milli araya girdi. İlk 8 haftada 18 takım arasında en çok yerli ve yabancı oyuncu oynatan takımları sıraladık.
 

Süper Lig'de en çok yerli oyuncuları oynatan takımlar


Spor Toto Süper Lig'de yerli ve yabancı oyuncu tartışması milli takım arasında yeniden gündeme geliyor. Transfermarkt verilerine göre, şu an mevcut 18 takım arasında yerli oyunculara en çok süre veren takımsa Bursaspor oldu. Spor Toto Süper Lig'de yerli oyuncuları oynatma oranı en yüksek takım takım Bursaspor olurken bu oran %58 olarak kayda geçti. Bu listede ikinci sırada ise Akhisarspor %56,1 ile bulunuyor. BB Erzurumspor %49,1 ile 3., Atiker Konyaspor %45,8 ile 4. ve Sivasspor ise bu listede %45,4 ile 5. sırada kendine yer buldu.
 

Spor Toto Süper Lig'de en çok yabancı oynatan takım


Yabancı oyuncu oynatma oranına bakıldığında ise bu oranlar yerli oyuncuların oranından çok daha yüksek. Yerli oyuncu oynatma oranı %60'yı geçmezken yabancı oyuncu oynatma oranı %80'lere yaklaştı. Spor Toto Süper Lig'de yabancı oyuncu oynatma oranı en yüksek 5 takım arasında Galatasaray %78 ile ilk sırada bulunuyor. Beşiktaş listede %73 ile 2. olurken Kasımpaşa %66,8, Kayserispor %66,4, Göztepe %65,6 oranıyla ilk 5 sırayı oluşturdu.

Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!