comScore

Bursaspor Bursaspor

Samet Aybaba'dan Fenerbahçe itirafı

12 Aralık 2018, Çarşamba 16:41
Samet Aybaba'dan Fenerbahçe itirafı

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Fenerbahçe hakkında yaptığı değerlendirmede, "Futbol adına Fenerbahçe'nin ve Ali Koç'un başarısız olmasını istemem" dedi.

FutbolArena - Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Çağdaş Eğitim Kooperatifinin daveti üzerine öğrencilerle buluştu. Öğrencilere "Çok çalışacaksınız. Hayat çok zor. Özverili olacaksınız. Vatansever olacaksınız. Atatürk ilke ve inkılaplarını öğrenecekseniz ve onları doğru uygulayacaksınız” diyen Aybaba, öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı.

"3 SENE İÇERİSİNDE VEYA SONRASINDA BU TAKIM ŞAMPİYONLUK POTASINA GİRER"
Bursaspor'un son sezonlarda kötü bir süreçten geçtiğine işaret eden Aybaba, "Keşke daha yukarılarda kalabilseydi. Genç arkadaşlarımızı adapte etmek anlamında transferlerle ilgili doğruları yüzde 100 yapma anlamında sorunlarımız var. Bunları gerçekleştirdiğimizde 3 sene içerisinde veya sonrasında bu takım şampiyonluk potasına girer diye düşünüyoruz" dedi. Kendilerinin zamanında en büyük özelliğin takımdaşlık olduğunun altını çizen "Biz kenetlenmiş bir aileydik. Şimdi gittikçe uzaklaştık. Milli takım ülke dışındaki Türk çocuklarından oluşuyor. Çoğu Türkçe bilmiyor. Bu kadar milliyetçi, vatanını seven, milli ve manevi duyguları çok yüksek bir toplumun soyunma odasında bayrak olmazsa olur mu" yorumunu yaptı.

"FENERBAHÇE VE ALİ KOÇ'UN BAŞARISIZ OLMASINI İSTEMEM"

Spor Toto Süper Lig'de zor günler yaşayan Fenerbahçe'nin gidişatına ilişkin gelen bir soruyu ise Aybaba, "Fenerbahçe ülkemizin çok önemli takımlarından bir tanesi. Böyle bir kriz yaşamasını istemeyiz. Futbol ekonomisi çok önemli. Bu ekonomideki en önemli rollerden bir tanesi Ali Koç olacak diye düşünüyorum. Bir takım sıkıntılar yaşayabilir. Başarılı bir iş adamı ama futbol başka bir iş. O sebeple keşke bu konuları biraz daha fazla istişare etseydi, çeşitli yerlerden bilgi alıp, yorum yapsaydı. Ama ben, futbol adına Fenerbahçe'nin ve Ali Koç'un başarısız olmasını istemem" şeklinde cevapladı.

Bursaspor ile ilgili haberlere Bursaspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)