comScore

Bursaspor Bursaspor

Samet Aybaba: 'VAR sisteminden Beşiktaş da etkilendi'

15 Ekim 2018, Pazartesi 17:31
Samet Aybaba: 'VAR sisteminden Beşiktaş da etkilendi'

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Galatasaray maçı öncesi TRT Spor'un sorularını yanıtladı ve VAR sistemi hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. 

FutbolArena - Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Spor Toto Süper Lig 9. haftasında Galatasaray ile oynayacakları maç öncesinde son antrenmanda TRT Spor'un sorularını yanıtladı. 

"GOL ATINCA HEMEN SEVİNMEYELİM DİYORUZ"
Gol atınca hiçbir şey hissetmiyorum. Bir bekleyelim diyoruz. Futbolumuzda coşku da, üzüntü de anlıktır. Şimdi olmuyor. Gol olunca hakeme bakıyoruz. Arkadaşlarla karar aldık. Önce bir sevinmeyelim. Hakem VAR'da incelemeyi bitirsin. Ondan sonra sevinelim. Gol netleşmeden sevinmeyi kaldırdık. Kötü bir durum. O coşkuya katılmak istiyorsunuz. Pek de güzel bir duygu değil. 4 gol, 2 penaltı 8 haftada. VAR beni bitirdi demiştim. Daha ne olsun?

"LUCESCU'YU ORAYA GETİRENLERİ DE TARTIŞMAMIZ LAZIM"

Milli takımımızın büyük bir revizyona ihtiyacı var. Burası milli takım. Kimsenin kaprisine bırakılacak bir yer değil. Antrenör şunu yaptı, oyuncu bunu yaptı, karşı takım şöyleydi, hakem böyleydi. Bunları geçmemiz lazım. Ya biz birlikte toparlanacağız, doğru düzgün milli takım yapacağız. Ya da böyle devam edeceğiz. Böyle olmaz ama. Futbol aklının bir araya toplanıp bu işi çözmesi lazım. Ben olsam ben de tartışırım. Uzun vadeli planlıyorsanız tartışılmaması lazım. Geçici diyorsanız tartışırız. Futbolu yönetenleri de, Lucescu'yu oraya getirenleri
de, oyuncu tercihlerini de tartışmamız lazım. 

"VAR SİSTEMİNDEN BEŞİKTAŞ DA ETKİLENDİ"

VAR sisteminden biz etkilendik. Tabi Beşiktaş da etkilendi. Kısa sürede VAR sistemi çok şey götürdü. Adil ve adaletli sistem ortaya çıkacak diye düşündük ama öyle olmadı. Yeniden gözden geçirilme zamanını bilmiyorum. Birisinin çıkıp da VAR'dan vazgeçilmez diye laflar etmesine gerek yok. Doğru neyse onun peşinden koşalım. Bazı ulemalar var. VAR'dan hiç kimse vazgeçiremez diyor ama öyle değil o işler. Doğru neyse ondan vazgeçilmez. 

Son dakika Bursaspor Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!