comScore

Bursaspor Bursaspor

Nuri Alço: "Bursaspor - Galatasaray maçındaki penaltı..."

23 Mart 2019, Cumartesi 18:06
Nuri Alço:

Nuri Alço, Bursaspor - Galatasaray maçını ve yeşil beyazlıların bu sezonki durumunu değerlendirdi. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig 26. haftasında oynanan Bursaspor - Galatasaray maçının ardından sanat camiasının ve Türk sinemasının önemli isimlerinden Nuri Alço, yeşil beyazlılar hakkında konuştu. 

Bursahayat'a konuşan Nuri Alço, Bursaspor'un bu sezon küme düşeceğine inanmadığını söyleyerek Galatasaray karşılaşması hakında şu ifadeleri kullandı:
"BURSASPOR KÜME DÜŞMEZ"

Bursaspor kıymetli bir camia. Bu durumda olmasına üzülüyorum. Son Galatasaray maçını ekranda izledim. İlk yarı çok iyi oynadı, ikinci yarı talihsiz goller yedi. Penaltı tartılaşacak pozisyondu. Takımın lig sonunda düşeceğine inanmıyorum. Mutlaka kurtaracaktır.
 

Merkez Hakem Kurulu'ndan Bursaspor - Galatasaray maçı ofsayt açıklaması


"17 Mart 2019 tarihinde saat 19.00'da, Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda oynanan Bursaspor-Galatasaray A.Ş., Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu 26. Hafta müsabakasının 62. dakikasında misafir takımın kazanmış olduğu üçüncü gol öncesinde, herhangi bir ofsayt ihlali olup olmadığı hususunda yapılan VAR incelemesi ve görevli VAR hakemi tarafından çizilerek ekrana getirilen ofsayt çizgileri ile ilgili olarak, yazılı, görüntülü ve sosyal medyada yer alan ve doğru olmayan yorumlar ve oluşan bilgi kirliliği nedeniyle aşağıdaki açıklamaları yapma gereği duyulmuştur.

Futbol Oyun Kuralları Kitabı'nda, 11. Kural, ofsayt ihlalini açıklarken, "Ofsayt pozisyonundaki bir oyuncu, takım arkadaşının topla oynadığı veya dokunduğu anda sadece aktif oyuna dahil olduğu gerekçesi ile aşağıdaki durumlarda ofsayt olarak cezalandırılır" demekte ve "Top ile oynanan veya topa dokunulan ilk temas anı kullanılmalıdır" ibaresi yer almaktadır.

Dolayısıyla, Bursaspor-Galatasaray müsabakasının 62. dakikasında misafir takımın kazanmış olduğu üçüncü gol öncesi yapılan VAR incelemesi ve çizilen ofsayt çizgilerinde, görevli VAR hakemi tarafından VAR PROTOKOLÜ ve FUTBOL OYUN KURALLARI KİTABI'na uygun olarak "TOPA İLK TEMAS ANI" ölçü alınmış ve doğru bir uygulama yapılmıştır.

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!