comScore

Bursaspor Bursaspor

Hasan Parlakay: "Moussa Sow, Bursaspor için fedakarlıklar yaptı

24 Ocak 2018, Çarşamba 15:58
Hasan Parlakay:

Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Hasan Parlakay, Senegalli oyuncu Moussa Sow'un Bursaspor'a gelişinde büyük bir fedakarlık yaptığını belirterek, “Sow'a 6 ay için 800 bin Euro ödeyeceğiz. 4.2 milyon Euro para kazanıyordu. Kulübüne kiralama bedeli vermedik. Bize gelişinde fedakarlık yaptı” dedi. 

FutbolArena - Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Hasan Parlakay, Senegalli oyuncu Moussa Sow'un Bursaspor'a gelişinde büyük bir fedakarlık yaptığını belirterek, “Sow'a 6 ay için 800 bin Euro ödeyeceğiz. 4.2 milyon Euro para kazanıyordu. Kulübüne kiralama bedeli vermedik. Bize gelişinde fedakarlık yaptı” dedi. 

Parlakay, Özlüce Tesisleri'nde transferlere ve kulübün son durumuna ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yeni transfer Abdullahi Shehu transferinin detaylarını aktaran Parlakay, “2 ay önce Paul Le Guen ile yaptığımız toplantıda, listesinde Shehu'nun ismini takip etmemiz için vermişti. En son bir araya geldiğimizde, kararlaştırdık ve teklif yaptık. Kulübüyle de sözleşmesinin bitimine 6 ay kalmıştı. 400 bin Euro istediler, veremeyeceğimizi söyledik. Sonrasında 200 bin Euro'ya anlaştık ve Shehu bize katıldı” dedi.
 

Bursaspor transfer haberleri


Shehu transferi için Teknik Direktör Paul Le Guen ile de görüştüklerini belirten Hasan Parlakay, “Shehu transferinden önce 1 transfer daha yapmamız gerektiğini biliyorduk. Le Guen, Shehu transferiyle mutlu bir şekilde takıma daha fazla konsantre olacağını söyledi. Hatta bizim önerdiğimiz birkaç oyuncu için biraz beklemekte fayda olduğunu söyledi. Transfer, hocamız onay verirse, yönetim olarak istediğimiz şartlar da gerçekleşirse olur, onun dışında mümkün değil” diye konuştu.
"BATALLA'NIN HAYALLERİ VAR"

Bursaspor kaptanı Pablo Martin Batalla ile de kısa bir görüşme yaptığını belirten Hasan Parlakay, “Batalla'nın hayalleri var, 'Kendi mahallemde, kendi arkadaşlarımda amatör bir takımda keyifle top oynamak istiyorum' dedi. Bunu yeniden uzun olarak konuşacağız” diye konuştu.

"SOW İÇİN KİRALAMA BEDELİ VERMEDİK"

Moussa Sow'un Bursaspor'a gelişinde fedakarlık yaptığını belirten Hasan Parlakay, “Sow'a 6 ay için 800 bin Euro ödeyeceğiz. 4.2 milyon Euro para kazanıyordu, kulübüne kiralama bedeli vermedik. Sow'a bu ücretini 5 aylık bir ödeme planıyla ödeyeceğiz” şeklinde konuştu.

"MERTER TAKIMDA YER ALMAYACAK"

Bursaspor'da takımdan ayrılması gündemde olan Merter Yüce ile ilgili de konuşan Hasan Parlakay, “Gitmeme sebebi tamamen kendisi. Antalya kampındayken kulübü federasyona şikayet etti, görüşmelerimizde bunu menajerinin yaptığını Bursaspor ile arasında bu şeylerin problem olmayacağını söyledi ama problem yaptı. Kendisi şu an Vakıfköy'de çalışıyor. Merter'in 150 bin TL alacağı var, Merter muhtemelen önümüzdeki aylarda da takımda yer alamayacak” dedi.

Son dakika Bursaspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)