comScore

Bursaspor Bursaspor

Emin Adanur'dan Mustafa Er'e yanıt: 'Hocamız geri dönecektir'

17 Ağustos 2021, Salı 01:16
Emin Adanur'dan Mustafa Er'e yanıt: 'Hocamız geri dönecektir'

Bursaspor İkinci Başkanı Emin Adanur, istifa eden tekik direktör Mustafa Er hakkında açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Bursaspor İkinci Başkanı Emin Adanur, görevi bıraktığını açıklayan ve kendisine yönelik tepkilerde bulunan teknik direktör Mustafa Er hakkında açıklama yayınladı.

"MUSTAFA HOCA SAKİNLEŞSİN DİYE BEKLEDİM"
"Arkadaşlar, öğlenden beri Mustafa Hoca sakinleşsin diye bekledim. Ardından birçok kişiyi arayarak "Sakinleştirin, gelip görüşeyim" dedim. Hatta az önce futbolcu kardeşlerimi çağırıp onlara da aracı olmalarını, dünki tweeti sadece Mustafa Hocaya değil, başta kendim olmak üzere; dün stattan çıkarken, maçtan sonra yanıma gelen, telefonla arayan herkesin "İlk elin günahı olmaz" mantığıyla hareket etmemesi gerektiğini, bugün bir şey olmaz diyenlerin 3 hafta kötü gittiğinde bize söveceklerini bildiğim için, disiplinli ve dikkatli olmamız gerektiğini aslında bu işin içindeki herkese söyledim, yanlış anlaşıldı, olsun, aynı yerdeyim, tweette ısrarcıyım."

"SİNİR HALİNDE KENDİSİNE GELEN YANLIŞ BİLGİLER..."

"Hocamızın yaptığı açıklamaya gelince, sinir halinde ve kendisine gelen yanlış bilgiler çerçevesinde bu hatalı yazıyı kullandığını düşünüyorum. Çünkü benim önüme hiçbir zaman aylarca hazırlanmış ve üzerinde dikkatle çalışılmış bir transfer listesi gelmedi. Hatta defalarca bu konudaki yetkili arkadaşlarımızı arayarak ya da toplantı yaparak "Bakın ben bütün enerjimi tahtaya veriyorum, siz de doğru transferlerle ilgilenin, şu tarihte tahta açılacak, orada buluşalım, tahtayı açıyoruz saçma sapan iş yapmayalım" dedim. Ekibin bana sunduğu Batuhan Karadeniz ve Fernandao tekliflerini evet ben kabul etmedim, istemedim. Bunun dışında benim teklif ettiğim Bjarnason ekip tarafından kabul edilmedi. Luka Capan'ı ben tavsiye ettim, kabul gördü, getirdim. Süreç böyle ilerlerken yaklaşık 7 transfer oldu ve bizim Süper Lig hedeflerimize bana göre kolay ulaşabileceğimiz transferler değildi, ben de bundan sadece 1 hafta önce "Bu konuyla ben ilgileniyorum, bugüne kadar bekledim ama ben tatmin olmadım, Adana maçına 5-6 gün var, ben bunu camiaya açıklayamam, bana o zaman niye tahtayı açtın diye hesap sorarlar" diyerek işi devraldığımı beyan ettim. Sonrasında da 2 gün içerisinde Ofosu, Tim ve Massimo transferlerini evet ben yaptım ki bunu gittiğim her yerde de zaten söyledim, bu oyunculardaki sorumluluk bana ait dedim. Bu konuda Hocaya bilgi akışında hata olmuş olabilir, anlayışla karşılıyorum."

"BENİM KİMSEDEN SAKLAYACAK BİR ŞEYİM YOK"

"Pertev'e gelince. Stancu ve Lato'nun tahta sürecinde tanıştık, çok sevdim, bize çok dürüst davrandı. Ardından düğünü oldu, nikah şahidim olur musunuz dedi, seve seve dedim, bugün olsa yine derim. Luka Capan, Massimo, Tim ve Ofosu'yu getirdi, bu transferlerden 1 kuruş para almadı ve ALLAH şahit birkaç defa; 'Abi sana ne yazcaz bu transferlerden, bu işin hakkı ne?' dediğimde "Ben para istemiyorum, buraya doğru transferleri yapıp, takımı çıkarırsak bu bilinecek, bana büyük güven gelecek ve piyasa bana zaten diğer işlerimden çok para kazandıracak" dedi. Ha ben hala emeğinin karşılığını vereceğimi buradan beyan ediyorum, yete rki takım çıksın. Konular bunlar arkadaşlar, benim kimseden saklayacak bir şeyim yok, sükunet içerisinde saatlerdir konuyu halletmeye çalışıyorum. Sizler de biraz sabrederseniz iş çok daha kolay halledilecek, yoksa birbirinizi gazlamanın bir faydası yok."

"HOCAMIZ GERİ DÖNECEKTİR"

"Hocamız geri dönecektir, kol kırılır yen içinde kalır, yanlış anlaşılmalar dün de oldu, bugün de oldu, yarın da olacak. Önemli olan, bu durumlardan, birbirimizi en başta da Bursaspor'u yıpratmadan çıkmak. Biz çok büyük bir aileyiz unutmayın, aile içinde bunlar olur. Son olarak, getirdiğim oyuncular için scout ve teknik ekip onayı aldım. Sormadan getirmedim. Yalnızca Massimo Bruno için scout olumsuz dedi, bir tek onda risk aldım."

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!