comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'un yeni başkanı Mesut Mestan kimdir?

23 Haziran 2019, Pazar 14:35
Bursaspor'un yeni başkanı Mesut Mestan kimdir?

Bursaspor'da gerçekleşen olağanüstü genel kurulda tek aday olan Mesut Mestan yeni başkan seçildi. Genel kurulda Ali Ay yönetimi için mali ve idari ibrasızlık kararları alındı. Peki Mesut Mestan kimdir? Mesut Mestan mesleği ve merak edilen bilgiler haberimizde.

FutbolArena - Bursaspor'da Mesut Mestan oy çokluğu ile başkan seçildi. Süper Lig'e veda eden Bursaspor'da Ali Ay'dan boşalan başkanlık koltuğuna Mesut Mestan getirildi. Bursaspor'un bugün gerçekleşen olağanüstü genel kurulunda Ali Ay yönetimi ibra edilmedi. Hem mali hem de idari yönden ibrasızlık kararıyla sarsılan Ali Ay, aynı zamanda maddi zararlar gerekçesiyle disipline gönderildi. Olağanüstü genel kurulun sonunda tek aday olan Mesut Mestan için açık oylama yapıldı. Açık oylama sonucunda Bursaspor'un yeni başkanı Mesut Mestan oldu. Kürsüye çıkan yeni başkanın teşekkür konuşmasının ardından kongre sona erdi. Bursaspor'da kongre öncesi Hayri Yazıcı başkan adaylığından çekildiğini açıklamıştı.
 

Mesut Mestan kimdir? Mesut Mestan mesleği


Bursaspor'da Mesut Mestan resmen başkan seçildi ve listesini verdi. Peki Bursaspor Başkan adayı Mesut Mestan kimdir?  Kısaca Bursaspor Başkan adayı Mesut Mestan'ı tanıyalım. 

1967 doğumlu olan Mesut Mestan aynı zamanda rahmetli Başkan İbrahim Yazıcı döneminde Bursaspor'da Futbol Şube Sorumlusu olarak görev yapmıştı. Matbaacılık işiyle uğraşan Mesut Mestan, Bursaspor'un yeni başkanı oldu.
BURSASPOR YENİ YÖNETİM KURULU

Ahmet Erarslan
Erol Turan
Görkem Akbaş
Kıvanç Çakallıoğlu
Konuralp Yeşil
Ömer Faruk Şahin
Sezer Sezgin
Serdar Güllülü
Selçuk Eren
Serkan Subaşı
Yavuz Aman
Yıldırıc Hacıoğlu

Son dakika Bursaspor Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)