comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'un şampiyon gençleri takımsız kaldı

09 Eylül 2018, Pazar 11:16
Bursaspor'un şampiyon gençleri takımsız kaldı

Bursaspor 2009-2010 sezonunda yaşadığı şampiyonlukla tarih yazmıştı. O tarih yazan kadroda yer alan genç oyuncular kariyerlerinde büyük bir gerileme yaşadı.

FutbolArena Detay - Bursaspor, 2009-2010 sezonunda şampiyon olmuş ve bu şampiyonlukta Turgay Bahadır, Ozan İpek, Volkan Şen, Sercan Yıldırım gibi genç futbolcular ön plana çıkmıştı. Bu futbolcular daha sonra kariyerlerinde büyük bir düşüş yaşadı. 


Bursaspor'un şampiyon kadrosu şimdi nerede?


Bursaspor'da şampiyonluk yaşayan kadrodaki isimlerden bazıları hala futbol oynuyor ama yaşadıkları düşüş dikkat çekiyor.

TURGAY BAHADIR AMATÖR TAKIMDA
O dönemde 25 yaşında olan Turgay Bahadır, attığı 10 golle şampiyonlukta önemli rol oynamıştı. Turgay Bahadır daha sonra büyük bir düşüş yaşadı. En son 2014-2015 sezonunda 1. Lig'de oynayan Turgay, bugün 34 yaşında ve Avusturya Amatör Ligi takımlarından ASK Bruck/Leitha'nın formasını giyiyor.

SERCAN VE VOLKAN BOŞTA
O dönem şampiyonlukta önemli rol oynayan isimlerden Volkan Şen ve Sercan Yıldırım ise boşta. Bir dönem Sir Alex Ferguson'un Manchester United'a almak istediği Sercan Yıldırım bugün 28 yaşında ve takım bulamadı! Aynı şekilde 31 yaşındaki Volkan Şen de Konyaspor'dan ayrıldı ama takım bulamadı.

OZAN İPEK, BEKİR OZAN VE YENAL TUNCER ÜÇÜNCÜ LİGDE

Şampiyonluğun en önemli isimlerinden 31 yaşındaki sol kanat Ozan İpek bugün 3. Lig'de Kemerspor 2003 formasını giyerken, Bekir Ozan Has ise 33 yaşında ve yine 3. Lig'de Yeşil Bursa'da oynuyor. O dönem rotasyonda bulunan Yenal Tuncer de 33 yaşında ve o da Kızılcabölükspor forması giyiyor. 

SADECE PABLO BATALLA 
O dönem kadroda 25 yaşının altında bulunan isimlerden sadece Pablo Batalla üst seviyede futbol oynamaya devam etti. Geçen sezona kadar Bursaspor'un en önemli ismi ve kaptanı olan Batalla, 34 yaşında ve o da serbest durumda.

Bursaspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (22 Mayıs 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.