comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursasporlu Aziz Behich, Avusturalya'yı yaktı

17 Haziran 2018, Pazar 15:28
Bursasporlu Aziz Behich, Avusturalya'yı yaktı

2018 Dünya Kupası C Grubu maçında Fransa ile Avustralya karşı karşıya gelmiş ve Avustralya bu maçı son dakikalarda yediği golle kaybetmişti.

FutbolArena - Dünya Kupası C Grubunda oynanan Fransa - Avustralya maçında önce Paul Pogba'ya yazılan Fransa'nın 2. golü daha sonra Avustralya'nın Bursasporlu sol beki Aziz Behich'e yazıldı. 

AZİZ BEHİCH'TEN KENDİ KALESİNE GOL 
Süper Lig'de çizgiden çıkardığı pozisyonlarla ünlenen Aziz Behich bu kez topu kendi kalesine gönderdi. Müsabakanın 81. dakikasında Paul Pogba ile Aziz Behich'in arasında kalan top Avustralya kalesine yönelmiş ve üst direkten yere vuran top çizgiyi geçmişti. Çizgi teknolojisi ile hakem gol kararı verirken, gol de Pogba'ya yazılmıştı. Ancak İngiliz gazeteci Jonathan Johnson'ın tweetine göre daha sonra FIFA golü düzeltti ve Aziz Behich'in kendi kalesine attığı şeklinde değiştirdi. 


Avustralya'nın Dünya Kupası geçmişi


1962'ye kadar FIFA üyesi olmayan Avusturalya ilk olarak Almanya 1974 Dünya Kupası'nda gruplara kalmayı başardı ve bir sonraki Dünya Kupası'na katılmak için tam 32 yıl bekledi. Yine Almanya'da düzenlenen 2006 Dünya Kupası'na Guus Hiddink yönetiminde giren Avusturalya o turnuvada tarihinin en başarılı sonucunu almış ve son 16 turuna kalmıştı. O zamandan beri her Dünya Kupası'na katılan Avusturalya 2010 ve 2014'te grupları geçememişti. 2006 yılına kadar Dünya'daki futbol organizasyonlara Okyanusya kıtasından katılan Avustralya, 2006 yılından sonraki organizasyonlara Asya kıtasından katılma kararı aldı ve bu karar da Avusturalya'nın Dünya Kupası'na katılmasının önünü açtı.

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.