comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'dan Dzon Delarge transferi

09 Ağustos 2017, Çarşamba 12:27
Bursaspor'dan Dzon Delarge transferi

 Bursaspor geçen sezon osmanlıspor'da kiralık oynayan Dzon Delarge ile 2+1 yıllık anlaşma sağladı.

FutbolArena - Bursaspor Transfer çalışmaları kapsamında Mikel Agu transferinden sonra bir yıldız isimle daha kadrosunu güçlendirdi. Bursaspor geçen sezon osmanlıspor'da kiralık oynayan Dzon Delarge ile 2+1 yıllık anlaşma sağladı.


Bursaspor'dan Dzon Delarge transferi

 

BAŞKAN AÇIKLADI

Dzon Delarge ile Avusturya'da iki kez yüz yüze yapılan görüşmede taraflar anlaşma sağlayamamıştı. Mikel Agu ile imzalanan sözleşmede konuşan başkan Ali Ay, Kongolu futbolcunun bugün Bursa'da olacağını açıklamıştı. Dzon Delarge ve menajeriyle son kez görüşen yeşil beyazlı yönetim 2-+1 yıllık anlaşma konusunda prensip anlaşmasına vardı. Kongolu futbolcu bugün saat 13.30'da Viyana'dan kalkacak uçakla Türkiye'ye gelecek ve akşam saatlerinde Bursa'da olacak. 


Delarge'dan Bursaspor'a transfer paylaşımı


Öte yandan Delarge, paylaştığı bu fotoğrafla Bursaspor'a transferini de duyurmuş oldu. 

Bursaspor kaç transfer yapacak?


Transferdeki son durum hakkında sorulan soruya Ay, “Badu ve Agu'yu aldık. Delarge ile görüşüldü. Büyük ihtimalle o da gelecek diye düşünüyorum. Twumasi'den haber bekliyoruz. Bunlar hemen olacak işler değil. Kazakistan'da daha da zor. Norveç'le ilgili kulübü araştırıyorlar. Nakit ödeme istediler. Biz de 3 taksitle ödeyebiliriz dedik. Ondan da bugün ya da gece haber gelebilir. Delarge'yi aldıktan sonra 1 veya 2 kanat ve kesinlikle sağ bek almamız lazım. Sağ bek ile ilgili gelişmeler var. Onu da bildireceğiz. En az 3 transfer daha yapacağız. Bursaspor'un eksik olan yerlerini biz de görebiliyoruz. Bursaspor daha yukarılara nasıl çıkar onun için uğraşıyoruz. Bu sene daha iyi olacak. Agu dışında gelecek transferler Başakşehir maçına yetişmeyebilir. Gelecek olanlar da hazır futbolcular. Sadece Delarge'nin durumunu bilmiyoruz. Diğer 2 futbolcu liglerinde oynuyor” açıklamasını yaptı.


Agu'dan Bursaspor ve transfer açıklaması


Yeşil-beyazlı takımın yeni transferi Agu ise, “Bugün benim için mutlu bir gün. Taraftarlar ve kulüpten gördüğüm sevgi beni çok mutlu etti. Buraya geldiğimin boşuna olmadığını herkese göstermek istiyorum. Bu kulübe gelmek benim için önemliydi. Çalışarak boşuna olmadığını göstereceğim. Şu an için pozitif şeyler aldım. İnşallah bu sene mutlu bir yıl olur” diye konuştu.

Bursaspor'u tercih etmesindeki en önemli faktörün sorulması üzerine Agu, “Daha önce Porto'da kiralık oynayan birkaç oyuncu ile konuştum. Çok iyi yorumlar yaptılar. Hocam da bana güveniyor. Araştırmalarımda buranın çok büyük kulüp olduğunu gördüm. Bu da benim gelmem için önemli faktör oldu” cevabını verdi.

Bursaspor ile ilgili tüm gelişmeleri Bursaspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.