comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'dan Cenk Ergün sürprizi

12 Nisan 2018, Perşembe 21:49
Bursaspor'dan Cenk Ergün sürprizi

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay'ın gerçekleştirilecek seçimli kongre öncesinde Cenk Ergün ile anlaşmaya varacağı iddia edildi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Bursaspor'da başkan Ali Ay seçim çalışmalarına başladı. Ali Ay'ın Galatasaray ile yollarını ayıran Cenk Ergün ile anlaşmaya varmak istediği iddia edildi.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, Bursaspor'da mayıs ayında yapılacak başkanlık seçimi için aday olan başkan Ali Ay, Galatasaray'la yollarını ayıran sportif direktör Cenk Ergün ile anlaşmaya vardı. Ergün, Ali Ay'ın başkan seçilmesi halinde göreve başlayacak.


Cenk Ergün'ün çalıştığı teknik direktörler ve başkanlar


2006'dan beri Galatasaray Spor Kulübü'nde çeşitli görevlerde yer alan Cenk Ergün dönemi bitti. Fatih Terim'in gelişi ile birlikte geri planda kalan Cenk Ergün ile yollar ayrıldı. Uzun yıllardır Galatasaray'da çeşitli görevler alan Cenk Ergün sezona Sportif Direktörlük koltuğunda girmişti. Gerçekleştirilen transferlerde büyük rol oynayan Cenk Ergün, Terim'in gelişi ile birlikte Florya Metin Oktay Tesisleri'nden uzaklaştrıldı.

12 yıldır Galatasaray'da görev alan Cenk Ergün bu süreçte 15 farkı teknik direktör ve 6 ayrı başkan ile çalışma imkanı buldu. Cenk Ergün sırası ile Özhan Canaydın, Adnan Polat, Ünal Aysal, Duygun Yarsuvat, Dursun Özbek ve son olarak Mustafa Cengiz ile çalıştı.

2 KERE FATİH TERİM DÖNEMİNE DENK GELDİ 

Cenk Ergün görev aldığı süre boyunca sarı kırmızılı kulüpte 14 farklı teknik direktör gördü. Ergün sırası ile sarı kırmızılı takımda Eric Gerets, Karl-Heinz Feldkamp, Cevat Güler, Michael Skibbe , Bülent Korkmaz, Frank Rijkaard, Gheorghe Hagi, Bülent Ünder , Fatih Terim, Roberto Mancini, Cesare Prandelli, Hamza Hamzaoğlu, Mustafa Denizli, Igor Tudor gibi isimlerle çalışma imkanı buldu. 

Galatasaray'da Cenk Ergün ile neden yollar ayrıldı?


Mustafa Cengiz başkanlığında Galatasaray'ın yönetim kademesinde değişiklikler devam ediyor. Galatasaray'da 12 yıldır görev yapan ve son olarak sportif direktör sorumluluğunu üstlenen Cenk Ergün ile yollar ayrıldı.

Sarı kırmızılı kulüpte Fatih Terim'in teknik direktörlüğe getirilmesinin ardından Florya'dan TT Stadı'na geçen Cenk Ergün, başkan Dursun Özbek'in danışmanı olarak görevine devam etti. Mustafa Cengiz'in göreve gelmesiyle birlikte Florya'da yönetimi temsilen Abdürrahim Albayrak'a görev verildi. Mustafa Cengiz'in danışman olarak bir sorumluya gerek duymaması üzerine Cenk Ergün ile yollar ayrıldı. 
 

Cenk Ergün kimdir?


İlkokulu Bursa'da okudu. 1993 yılında Galatasaray Lisesi matematik bölümünden mezun oldu. Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü'nde yükseköğrenimini tamamladı.2000–2003 yılları arasında Kamera Spor Reklamcılık A.Ş.'de Türkiye Futbol Federasyonu için reklam ve sponsorluk pazarlaması ve A Milli Futbol Takımı özel maç organizasyonları yaptı. 2003–2006 yıları arasında Trabzonspor Sportif A.Ş.'de Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. 2006 yılından itibaren Galatasaray Sportif A.Ş.'de Özel Projeler Sorumlusu olarak görev aldı. Ergün, Mustafa Cengiz yönetiminin gelişine kadar futbol direktörü olarak görev yaptı. Cenk Ergün evli, Fransızca, İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca biliyor.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!