comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'da Samet Aybaba istifa etti

07 Nisan 2019, Pazar 14:56
Bursaspor'da Samet Aybaba istifa etti

Bursaspor'da teknik direktör Samet Aybaba görevinden istifa etti.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 27. haftasında Aytemiz Alanyaspor deplasmanında mağlup olan Bursaspor'da teknik direktör Samet Aybaba görevinden istifa etti. Alanyaspor maçının sonlarında taraftarların istifaya davet ettiği Samet Aybaba, bugün yönetimle görüşerek istifa kararını bildirdi. 
 

Bursaspor'dan Samet Aybaba açıklaması.


"2018-2019 sezonuna birlikte başladığımız Teknik Direktörümüz Samet Aybaba ile Alanya deplasmanı dönüşünde, kendisinden gelen talep üzerine bir görüşme gerçekleştirilmiştir. Değişimin gerekli olduğu konusunda görüş birliğine varılmış ve sözleşmenin karşılıklı olarak feshi konusunda mutabakat sağlanmıştır. Kendisine Bursaspor'a yaptığı hizmetler nedeniyle teşekkür ediyoruz. Yeni teknik ekibin oluşumu konusunda çalışmalarımız en kısa zamanda tamamlanacak ve kamuoyuyla paylaşılacaktır."
 

Bursaspor Haberleri: Samet Aybaba, Alanyaspor maçı sonrası ne demişti?


Samet Aybaba istifa tezahüratlarına tepki gösterirken, "Ben geldiğim günden beri Bursaspor için çok şey yaptım. Her şeye direndik mücadele ettik. Bir sürü saygısızlığa karşı durduk. İnsanların bunu anlaması lazım. Elimizdeki kadronun nasıl olduğunu, ne yapabileceğini, teknik kadronun nasıl çalıştığını, benim gibi belli bir yere gelmiş ismin bu takım için neler yaptığını anlamaları lazım. Saygı duyuyorum. Bunlar futbolun içinde var." dedi.

"BUGÜNKÜ MAÇI YOK SAYIYORUM"
Sözlerinin devamında, "Baştan beri söylüyoruz, çok mücadele ediyoruz, çok çalışıyoruz ancak eksik bir kadromuz var. Mevcut kadromuz zaten eksik, içinde bazı oyuncularımız da eksilince işler daha zorlaşıyor. İşimiz zor ama bundan sonra avantajlı fikstürümüz var. Bunu artıya çevirmemiz lazım. Ben bugünkü maçı yok sayıyorum. Gerçekten kötü bir oyun. Şimdi gidip konuşacağız ne gerekiyorsa onu yapacağız." dedi.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!