comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'da Samet Aybaba dönemi

28 Mayıs 2018, Pazartesi 14:41
Bursaspor'da Samet Aybaba dönemi

Bursaspor Başkanı Ali Ay, teknik direktör ve sportif direktörlük için anlaştıkları isimleri açıkladı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de sezonu istediği gibi bitiremeyen Bursaspor'da hafta sonunda yapılan seçimli olağan kongrede mevcut başkan Ali Ay bir kez daha başkanlığa seçildi. Ali Ay, yaptığı açıklamada teknik direktörlük ve sportif direktörlük pozisyonları için anlaştıkları isimleri duyurdu. 
 

Bursaspor Haberleri: Samet Aybaba ve Cenk Ergün, Bursaspor ile anlaştı mı?


Ali Ay, düzenlediği basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu: 

"Biz hata kotamızı doldurduk. Artık hata yapma lüksümüz yok. Yoğurdu üfleyerek yememiz gerekiyor. Samet Aybaba, bugün gelecek ve görüşeceğiz. Sportif Direktörlük için Cenk Ergün ile oturup konuşacağız, haber bekliyoruz. Transferi biz yaparsak eski sisteme döneriz. Profesyonel insanlarla anlaştık, transfere onlar karar verecek."
 

Ali Ay ne iş yapıyor? Ali Ay'ın serveti


4 Mart 1957 Bursa doğumlu Ali Ay, Yüksek tekstil kimya mühendisi. Eğitimini Almanya'da almış olan Ali Ay'ın İlay tekstil adında bir fabrikası bulunuyor.
Erkan Körüstan döneminde 2013-2014 yılları arasında 1 yıllık yöneticilik tecrübesi bulunan Ay bu dönemde kulübün icra kurulu başkanlığını yapmıştı.


Ali Ay kimdir? Ali Ay nereli?


Almanya Krefeld Üniversitesi Yüksek Tekstil Kimya Mühendisliği bölümü mezunu Ali Ay İlköğretim Ortaöğretim ve Lise eğitimini doğup büyüdüğü yer Bursa'da tamamlamıştır. İlay Tekstil'in kurucusu Ali Ay evli ve 2 çocuk babası aynı zamanda 1 torun sahibidir. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Ali Ay aslen Bursa'lıdır. Bursaspor Başkanı olarak'ta aktif olarak spor dünyasında yer almaktadır.

Son dakika Bursaspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"