comScore

Bursaspor Bursaspor

Bursaspor'da Paul Le Guen dönemi sona erdi!

10 Nisan 2018, Salı 13:04

Bursaspor'da Fransız teknik adam Paul Le Guen dönemi sona erdi. Fransız hocanın sözleşmesi fesh edildi.

FutbolArena - Bursaspor'da Fransız teknik adam Pual Le Guen dönemi sona erdi. Süper Lig'de sezon başında anlaşmaya varılan tecrübeli teknik direktör ile yollar 28. hafta itibariyle ayrıldı. 


Paul Le Guen tazminatını alacak mı?


Bursaspor ile anlaşmaya yanaşmayan ve istifa etmeyen Paul Le Guen böylelikle tazminatını da alacak. Bursaspor kulübünden yapılan açıklama şu şekilde...

"Teknik Direktör Paul Le Guen ile dün akşam başlayan ve bugün de devam eden görüşmelerde, sözleşmenin karşılıklı olarak feshedilmesine ilişkin yaptığımız bütün tekliflere olumsuz cevap verilmiştir.
Bu doğrultuda, sözleşmede yer alan “tek taraflı fesih“ e ilişkin özel madde kapsamında, Paul Le Guen ve yabancı yardımcılarıyla olan sözleşme tarafımızdan tek taraflı olarak feshedilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız."


Paul Le Guen'in Bursaspor karnesi


Sezon başında Bursaspor ile anlaşan ve yeni bir kadro kuran Paul Le Guen bu sezon 12 transfer yaparken yaklaşık 4.5 milyon euro bonservis harcaması yapıldı.

Yapılan yatırımlara karşın Paul Le Guen döneminde Bursaspor beklentileri karşılayamadı ve ligde 13. sıraya kadar geriledi. 

Bursaspor'un başında kupa ve ligde 1.41 puan ortalaması yakalayan Le Guen, Bursaspor'un başında çıktığı son 2 lig maçını da kaybetmişti. 

Son dakika Bursaspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (14 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.